New York
57°
Mostly Cloudy
6:55 am7:09 pm EDT
6mph
33%
30.32
ThuFriSat
64°F
55°F
46°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Publicystyka
Warto przeczytać
Społeczeństwo
Polonia

Miss Świata spotkała się na Greenpoincie z Polonią

30.04.2022

Karolina Bielawska odwiedziła główny oddział Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej na Greenpoincie, gdzie spotkała się z Polonią. Była to wyjątkowa wizyta, bowiem połączona z 23. urodzinami najpiękniejszej kobiety świata, które przypadały 11 kwietnia, dokładnie w dniu, w którym pojawiła się w siedzibie PSFCU. Były gratulacje, życzenia, kwiaty oraz tort urodzinowy i wyjątkowy prezent.

„To jest najlepszy czas dla Polski, ponieważ mamy najlepszego piłkarza, najlepszą tenisistkę i najpiękniejszą kobietą na świecie” – w ten sposób Bogdan Chmielewski, prezes i dyrektor wykonawczy Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej rozpoczął spotkanie z Miss Świata Karoliną Bielawską. Dodał, że jest ona pierwszą z tych trzech wymienionych wcześniej osób, ale ma nadzieję, że uda się także zaprosić do odwiedzenia PSFCU dwie pozostałe gwiazdy.

„Te trzy osoby – zarówno pan Robert Lewandowski, pani Iga Świątek i nasz dzisiejszy gość, pani Karolina Bielawska – są zaangażowane w pomoc dla uchodźców ukraińskich w Polsce, i to jest m.in. jeden z powodów, dlaczego pani Karolina dzisiaj przyjechała do nas” – wyjaśnił szef PSFCU. Dodał też, że Miss Świata jest zaangażowana w wiele różnych inicjatyw wspomagających osoby poszkodowane przez wojnę w Ukrainie.

Kwiaty i życzenia przekazał solenizantce Krzysztof Matyszczyk, przewodniczący Rady Dyrektorów PSFCU / Foto: WOJTEK MAŚLANKA/NOWY DZIENNIK

„Miałam okazję odwiedzić już kilka ośrodków w Polsce, które pomagają uchodźcom. Widzieliśmy, co tam się dzieje. To jest dramat dla tych ludzi” – podkreśliła Karolina Bielawska opowiadając o tym, co odczuwają Ukraińcy, którzy chcąc ocalić swoje życie musieli opuścić swoje domy i udać się w długą i nieznaną tułaczkę.

„Na szczęście wiele cudownych osób angażuje się w pomoc tym ludziom i poświęca swój czas oraz środki finansowe” – podkreśliła Miss Świata. Dodała, że jednak mimo ogromnej pomocy okazywanej im przez Polaków potrzeby są o wiele większe.

„Dlatego takie miejsca i takie spotkana jak to dzisiejsze są bardzo ważne, ponieważ nikt nie spodziewał się, że to będzie aż tak długo trwało. Cieszę się, że jest na całym świecie tylu dobrych i cudownych ludzi, którzy chcą pomóc, którzy z czystego i dobrego serca robią coś dobrego dla innych” – zaznaczyła Karolina Bielawska. Najpiękniejsza kobieta świata zwróciła też uwagę na postawę Polaków, którzy otworzyli nie tylko swoje serca na pomoc, ale także domy i mieszkania, które – w miarę możliwości – udostępnili ukraińskim uchodźcom przygarniając ich jak swoją rodzinę.

Podczas spotkania na Greenpoincie Karolina Bielawska świętowała 23. urodziny / Foto: WOJTEK MAŚLANKA/NOWY DZIENNIK

„Jesteśmy wspaniałym narodem, który w trudnych chwilach zawsze potrafi się zjednoczyć, i wydaje mi się, że aktualna sytuacja jest tego najlepszym przykładem. A ja czuję się bardzo zaszczycona, że też do Polski mogłam przywieźć taki pozytywny akcent” – stwierdziła Miss Świata.

Spotkanie z Miss Świata było tym bardziej wyjątkowe, że w poniedziałek, 11 kwietnia, Karolina Bielawska obchodziła swoje 23. urodziny. Tak więc bardzo wymowny i znaczący był fakt, że ten wyjątkowy dzień postanowiła spędzić wraz z Polonią, która zebrała się w głównym oddziale PSFCU na Greenpoincie. Dlatego też nie zabrakło gratulacji, kwiatów i pysznego tortu. Kwiaty i życzenia w imieniu zarządu PSFCU oraz członków tej instytucji przekazał solenizantce Krzysztof Matyszczyk, przewodniczący Rady Dyrektorów. Przy tej okazji zwrócił uwagę na wartość, jaką niosą ze sobą empatia, życzliwość i okazywanie wsparcia.

Miss Świata pokroiła urodzinowy tort / Foto: WOJTEK MAŚLANKA/NOWY DZIENNIK

„Proszę wszystkich państwa o to, żebyśmy pomagali sobie nawzajem. Myślę, że jest to bardzo ważne, ponieważ o pomocy, o więziach rodzinnych i przyjacielskich coraz mniej się mówi, a zwraca się uwagę na różne inne problemy. Tak więc skupmy się na tym, żeby patrzeć na pozytywne i piękne rzeczy” – zaznaczył przewodniczący Rady Dyrektorów. Podziękował również wszystkim uczestniczącym w spotkaniu pracownikom Unii oraz jej członkom, a także Karolinie Bielawskiej za wkład w różne akcje pomocy dla uchodźców ukraińskich w Polsce.

Od początku zbrojnej rosyjskiej agresji na Ukrainę Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa wraz z oddziałem Fundacji Jana Pawła II działającym w New Jersey zaangażowana jest w gromadzenie funduszy na wsparcie ofiar wojny, które przekazuje na pomagający uchodźcom Dom Fundacji Jana Pawła II w Lublinie oraz na lokalne ośrodki Caritasu w Polsce. Jednym z nich jest oddział w Łodzi, na który w imieniu Miss Świata Karoliny Bielawskiej przekazano 20 tys. dolarów. Symboliczny czek – będący urodzinowym prezentem – na ręce najpiękniejszej kobiety świata przekazał prezes Bogdan Chmielewski wraz z przedstawicielami Rady Dyrektorów – przewodniczącym Krzysztofem Matyszczykiem i jego zastępczynią, dr Iwoną Korgą.

Zarząd PSFCU przekazał w imieniu Miss Świata czek na 20 tys. dol. dla oddziału Caritasu w Łodzi pomagającego uchodźcom ukraińskim (od lewej): dr Iwona Korga (wiceprzewodnicząca Rady Dyrektorów), Krzysztof Matyszczyk (przewodniczący Rady Dyrektorów), Karolina Bielawska i Bogdan Chmielewski (prezes i dyrektor wykonawczy Unii) / Foto: WOJTEK MAŚLANKA/NOWY DZIENNIK

„To chyba najlepszy prezent urodzinowy, jaki dostałam, i naprawdę czuję się bardzo szczęśliwa i wyróżniona tym, że te pieniądze trafią w wyjątkowe miejsce, które wiem, że robi wiele dobrego” – podkreśliła Karolina Bielawska. Po jej krótkiej przemowie na salę został wniesiony duży tort z zapalonymi świeczkami, a wszyscy obecni na spotkaniu chóralne odśpiewali solenizantce „Happy Birthday”.

Wśród uczestników spotkania obecny był także Wielki Marszałek Parady Pułaskiego 2022 Marcin Luc, który nie tylko złożył Miss Świata urodzinowe życzenia, ale także zaprosił ją do udziału w tegorocznej październikowej manifestacji polskości na Piątej Alei

Karolina Bielawska jest studentką biznesu z tytułem licencjata z zarządzania / Foto: WOJTEK MAŚLANKA/NOWY DZIENNIK

Karolina Bielawska zdobyła tytuł najpiękniejszej kobiety świata w jubileuszowym, 70. konkursie Miss World 2021, który odbył się 16 marca w San Juan w Portoryko. W finale konkursu Polka pokonała reprezentantkę Wybrzeża Kości Słoniowej Olivię Yace i Stanów Zjednoczonych Shree Saini. W sumie o koronę najpiękniejszej kobiety świata rywalizowało 100 kobiet. Konkurs piękności prowadzili: piosenkarz Peter Andre, aktor Fernando Allende i Miss World 2016 Stephanie Del Valle.

Wielki Marszałek Parady Pułaskiego 2022 Marcin Luc złożył Miss Świata urodzinowe życzenia, a także zaprosił ją do udziału w tegorocznej październikowej manifestacji polskości na Piątej Alei oraz poprzedzającym ją Bankiecie Marszałkowskim / Foto: WOJTEK MAŚLANKA/NOWY DZIENNIK

Karolina Bielawska ma 23 lata i pochodzi z Łodzi. Jest studentką biznesu z tytułem licencjata z zarządzania. Obecnie kontynuuje studia na poziomie magisterskim i pracuje również jako modelka. Ma nadzieję, że w przyszłości zostanie prezenterką telewizyjną i mówcą motywacyjnym. Jej największą pasją są podróże, ale lubi też pływanie i nurkowanie. Miss Świata jest również pasjonatką wolontariatu i stale wspiera bezdomnych, angażuje się także w pomoc poszkodowanym przez wojnę w Ukrainie. Jej życiowe motto brzmi: „Wielkość mierzy się odwagą i sercem”.

Karolina Bielawska jest drugą Polką, która zdobyła dla naszego kraju tytuł Miss World. W 1989 roku najpiękniejszą kobietą świata została Aneta Kręglicka.

Pamiątkowe wspólne zdjęcie Miss Świata z przedstawicielami zarządu PSFCU oraz pracownikami tej instytucji / Foto: WOJTEK MAŚLANKA/NOWY DZIENNIK

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY