New York
43°
Light Rain
6:39 am5:39 pm EST
5mph
89%
29.57
SatSunMon
41°F
41°F
54°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

Mityng Orlen Copernicus Cup – Swoboda: mój żywioł to ogień

07.02.2024

Ewa Swoboda zwyciężyła w biegu na 60 m w mityngu Orlen Copernicus Cup w Toruniu, zaliczanym do cyklu World Athletics Indoor Tour Gold. Polska sprinterka uzyskała najlepszy w tym roku wynik na świecie – 7,01. „Mój żywioł to ogień” – powiedziała Swoboda.

Swoboda czasem 7,01 wygrała w finale o 0,01 sekundy ze świetną sprinterką z Włoch Zaynab Dosso. Obie uzyskały dwa najlepsze w tym roku wyniki na świecie. 7,01 to trzeci rezultat w karierze Swobody. Jej rekord Polski z 2022 roku z Torunia wynosi 6,99.

„Jestem bardzo zadowolona. Forma rośnie. Poczułam dziś wielki spokój w blokach startowych. Dziękuję publiczności za ciszę, bo to wyraz szacunku do nas. W Łodzi niestety się to nie udało. Dobrze, że była powtórka biegu, bo za pierwszym razem coś mi nie pasowało w blokach i byłaby klapa” – powiedziała Swoboda.

Najszybsza obecnie sprinterka na świecie na dystansie 60 m przyznała, że podczas halowych mistrzostw świata w Glasgow na początku marca będzie trzeba uważać na wiele rywalek.

„Zawsze może trafić się gorszy dzień, coś być nie tak. Nie zawsze jest się w super dyspozycji. Hala w Toruniu jednak zawsze mi służy i super się w niej czuję” – podkreśliła rekordzistka Polski.

Swoboda w 2023 przeistoczyła się w modelkę i pozowała do kalendarza na rok 2024 autorstwa fotoreporterki Aleksandry Szmigiel „Cztery żywioły”.

„Jestem zodiakalnym lwem, a to ognisty znak zodiaku. Mój żywioł to ogień, lubię ogień. Mogłabym być piromanem, ale lepiej nie igrać z tym żywiołem, w sumie z żadnym. Najlepiej czułam się podczas tej sesji w ogniu, bo inne powodowały, że marzłam (śmiech)” – mówiła Swoboda w Toruniu.

Pytana, czy rok 2024 będzie należał do niej, nie chciała wprost odpowiedzieć. „Zobaczymy. To jest tylko sport. Mogę mówić, że będę biła rekordy świata, że będę najlepsza, ale to tylko sport. Marzenia są od tego, aby jest spełniać — to prawda, ale niech scenariusz napisze życie” – dodała Swoboda. (PAP)

autor: Tomasz Więcławski

twi/ co/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY