New York
39°
Clear
7:03 am4:28 pm EST
5mph
50%
30.2
MonTueWed
48°F
55°F
57°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Publicystyka
Społeczeństwo
Polonia

MŁODZI LIDERZY W PARADZIE PUŁASKIEGO

29.09.2022
Kevin Wesołowski z rodzicami FOTO: ARCH. K. WESOŁOWSKIEGO

Polonijne organizacje z wielkim zadowoleniem zaakceptowały sposób odmładzania Parady Pułaskiego – obok lokalnego marszałka i miss wybierają również marszałka juniora, junior miss czy little miss. Jest to doskonały sposób na współdziałanie i przygotowanie kolejnych liderów do pokoleniowej zmiany.

Mamy wspaniałą polonijną młodzież, która nie wstydzi się mówić po polsku, jest wręcz dumna z tego, że potrafi mówić w kilku językach, w tym polskim, bijąc w szkolnych rankingach swoich amerykańskich kolegów. Wielkie podziękowania należą się nauczycielom polonijnym, ale największe rodzicom, którzy przez wiele lat starają się zmotywować swoje dzieci do nauki języka polskiego i pracy społecznej.

Po raz pierwszy Polonia of Long Island Inc., największa polonijna charytatywna organizacja na wyspie, wybrała swoich juniorów marszałków i junior miss. Junior Marszałkiem Copiague 2022 został Kevin Wesołowski. Niedaleko pada jabłko od jabłoni, bowiem przez wiele lat „Nowy Dziennik” informował o pracy społecznej Marty i Waltera Wesołowskich – rodziców Kevina (byłych Marszałków Copiague) na rzecz organizacji, wspierania najuboższych Polaków, a także wspierania utalentowanych uczniów. W takiej atmosferze wyrósł Kevin Wesołowski i jego młodszy brat Ryan. To właśnie takie polonijne rodziny tworzą polonijną historię w USA.

Kevin Wesołowski – jako Junior Marshall Copiague 2022 – zaplanował zorganizowanie młodzieżowego kontyngentu reprezentującego organizację Polonia of Long Island Inc. na Paradzie Pułaskiego.

W czerwcu tego roku ukończył St. John High School. Jest również absolwentem Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Z. Herberta w Copiague. W ubiegłym roku zdał polską maturę. Jest członkiem Polonia of Long Island Inc. od 2017 r., jak również Kongresu Polonii Amerykańskiej i National Honor Society. Kevin uczestniczył w wielu wydarzeniach reprezentując Polonię np. konsulacie RP w Nowym Jorku czy podczas Festiwalu Szkół Polonijnych. W 2018 r. otrzymał tytuł Ambasadora Dwujęzyczności. W maju br. zdał Seal of Biliteracy z języka polskiego oraz z języka hiszpańskiego. Jest wielokrotnym laureatem Meritorious Student Award, przyznawanym przez Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku. Obecnie jest studentem St. Johns University.

Kevin Wesołowski z rodzicami FOTO: ARCH. K. WESOŁOWSKIEGO

Kevin Wesołowski brał czynny udział w polonijnych imprezach, w wydarzeniach i akcjach charytatywnych organizowanych przez P of LI Inc., takich jak: Dzień Dwujęzyczności, WOŚP, „Szlachetna Paczka”, „Zostań Świętym Mikołajem”. Wspólnie z rodzicami 17 razy uczestniczył w Paradzie Pułaskiego.

Przyszłość Polonii to polonijna wykształcona młodzież, dla której Polska jest nie tylko ukochanym krajem ich dziadków, ale również dla nich ukochaną ojczyzną.

EP

ZAPRASZAM POLONIĘ W KAŻDYM WIEKU NA PARADĘ PUŁASKIEGO

                                    KEVIN WESOŁOWSKI

JUNIOR MARSZAŁEK PARADY PUŁASKIEGO COPIAGUE 2022

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY