New York
59°
Cloudy
6:02 am7:45 pm EDT
5mph
49%
30.04
ThuFriSat
55°F
59°F
59°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

MŚ 2022 – król Arabii Saudyjskiej ogłosił środę dniem wolnym

22.11.2022

Król Arabii Saudyjskiej Salman ibn Abd al-Aziz Al Su’ud ogłosił środę dniem wolnym po historycznym zwycięstwie piłkarzy tego kraju nad Argentyną 2:1 w mistrzostwach świata w Katarze – poinformowały saudyjskie media.

Monarcha „rozkazuje, aby środa była świętem państwowym dla wszystkich pracowników sektora publicznego i prywatnego, a także dla wszystkich studentów i studentek na wszystkich poziomach edukacji” – przekazała stacja telewizyjna Al-Ekhbariya na Twitterze.

W szkołach Arabii Saudyjskiej na różnych szczeblach trwają egzaminy, które w związku z tym zostaną przełożone na inny termin.

Już wcześniej ogłoszono, że wejście do parków rozrywki w Arabii Saudyjskiej będzie we wtorek darmowe.

W Arabii Saudyjskiej zapanowała prawdziwa euforia po „historycznym zwycięstwie”, jak pokonanie jednego z faworytów turnieju określają lokalne media.

Najwięcej uwagi poświęca się świetnej postawie saudyjskiego bramkarza Mohammeda Al-Owaisa, którego nazywa się „heroicznym bohaterem”.

Saudyjczycy podkreślają, że ich reprezentacja plasuje się na 51. miejscu w rankingu FIFA, a Argentyna jest w nim trzecia.

W sobotę piłkarze Arabii Saudyjskiej będą rywalami biało-czerwonych, którzy we wtorek zremisowali z Meksykiem 0:0. (PAP)

af/ co/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner