New York
28°
Cloudy
7:05 am5:13 pm EST
6mph
84%
30.24
ThuFriSat
43°F
30°F
30°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

MŚ 2022 – Kulesza o polskich sędziach finału: klasa światowa

18.12.2022

Prezes PZPN Cezary Kulesza pochwalił polskich arbitrów, którzy sędziowali finał piłkarskiego mundialu Argentyna – Francja. Głównym był Szymon Marciniak. „Klasa światowa” – podsumował ich postawę szef federacji. Triumfowała drużyna z Ameryki Południowej, po wygranej w rzutach karnych.

„Szacunek i słowa uznania dla naszych sędziów, którzy wykonali wzorowo swoją pracę w niesamowitym finale Mistrzostw Świata! Klasa światowa” – napisał Kulesza na Twitterze.

Prezes PZPN był obecny w Katarze na niedzielnym finale. Już kilka godzin wcześniej zamieścił w mediach społecznościowych swoje zdjęcie z polskimi sędziami, pisząc wówczas:

„Nasz znakomity zespół sędziowski pod wodzą Szymona Marciniaka gotowy na wielki finał Mundialu! To będzie historyczny dzień dla polskiego środowiska arbitrów i całego PZPN. Panowie, róbcie swoje i pokażcie po raz kolejny klasę! Jesteśmy z Was dumni!”.

Prawie 42-letniemu Marciniakowi, który pewnie prowadził na stadionie Lusajl najważniejszy mecz turnieju, pomagali tego dnia jako asystenci: syn byłego znanego arbitra i prezesa PZPN Michała Listkiewicza – Tomasz oraz Paweł Sokolnicki. Za ekipę VAR odpowiedzialny był Tomasz Kwiatkowski.

Piłkarze reprezentacji Argentyny po raz trzeci w historii zostali mistrzami świata. W niedzielę pokonali broniącą trofeum Francję w rzutach karnych 4-2. Po 90 minutach było 2:2, a po dogrywce 3:3. (PAP)

bia/ krys/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY