New York
43°
Clear
7:00 am4:29 pm EST
4mph
64%
30.16
SatSunMon
59°F
54°F
54°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

MŚ 2022 – megamural z Messim powstał w Buenos Aires

28.12.2022

W Buenos Aires odsłonięto megamural, na którym główne miejsce zostało przeznaczone na wizerunek kapitana piłkarskiej reprezentacji Argentyny, Leo Messiego. „Albicelestes” w finale ostatniego mundialu po rzutach karnych pokonali Francję.

Dzieło o powierzchni trzydzieści metrów kwadratowych przedstawia Messiego, przystrojonego w arabską czarno-złotą pelerynę, zwaną bisztem. Piłkarz z numer 10 unosi puchar za wygranie mundialu. Kapitanowi zespołu towarzyszą inni gracze Argentyny: bramkarz Emiliano Martinez, pomocnik Rodrigo De Paul oraz napastnik Paulo Dybala.

Mural o wymiarach 6 metrów wysokości i 5 szerokości powstał w Buenos Aires, w dzielnicy Palermo. Według doniesień argentyńskiej prasy wymagał użycia 60 różnych farb w sprayu.

Dzieło stworzył artysta uliczny Maximiliano Bagnasco, ten sam, który kilka miesięcy temu wyjechał w interesach z Rosji i wrócił do ojczyzny, by stworzyć kolejne megamurale.

Jego inną pracą jest ta przedstawiająca mural o powierzchni 40 metrów kwadratowych na całej elewacji budynku znajdującego się w Canning, na przedmieściach stolicy kraju. Na tym muralu artysta przedstawił postać, innej ikony argentyńskiego futbolu, Diego Maradony. Pasażerowie samolotów startującego z pobliskiego międzynarodowego lotniska Ezeiza, ze względu na rozmiary dzieła, nie mogą tego przeoczyć. (PAP)

mask/ co/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

09.12.2023 @ 08:00