New York
81°
Clear
5:24 am8:30 pm EDT
1mph
62%
30.21
FriSatSun
91°F
91°F
95°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

MŚ 2022 – negatywny wynik testu na COVID-19 wymogiem dla kibiców w Katarze

29.09.2022

Kibice chcący pojechać do Kataru na piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze muszą pokazać dowód negatywnego testu na COVID-19, niezależnie od statusu szczepień – poinformowali organizatorzy.

„Wszyscy odwiedzający w wieku co najmniej sześciu lat muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR wykonanego w ciągu 48 godzin przed przyjazdem, lub szybkiego testu antygenowego wykonanego w ciągu 24 godzin przed przyjazdem” – napisano w oświadczeniu.

Wyniki szybkich testów antygenowych będą akceptowane tylko wtedy, gdy pochodzą z oficjalnych placówek medycznych. Żadne dalsze badania nie będą wymagane w Katarze, jeśli odwiedzający nie wykażą objawów koronawirusa.

„Każdy, kto uzyska pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 podczas pobytu w Katarze będzie musiał przeprowadzić izolację zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia Publicznego” – głosi oświadczenie.

Kibice będą musieli nosić maski w środkach transportu publicznego, ale szczepienia nie są obowiązkowe. Organizatorzy spodziewają się, że na mistrzostwa przyjedzie 1,2 miliona osób. Turniej odbędzie się w dniach 20 listopada – 18 grudnia.(PAP)

sos/ krys/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner