New York
39°
Fair
7:00 am5:19 pm EST
4mph
66%
29.95
TueWedThu
45°F
54°F
52°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

MŚ 2022 – niemieckie media: „Ale wstyd”

01.12.2022

Niemieckie i światowe media nie ukrywają zaskoczenia odpadnięciem piłkarzy Hansiego Flicka już po fazie grupowej mundialu w Katarze. „Ale wstyd” – napisał „Sport Bild”. „Dawne sukcesy są teraz odległym wspomnieniem, przyćmionym piaskiem pustyni w Katarze” – dodał Reuters.

Drużynie Hansiego Flicka nie pomogło zwycięstwo w ostatniej kolejce 4:2 nad Kostaryką. W rozgrywanym w tym samym czasie meczu Japonia pokonała bowiem Hiszpanię 2:1 i właśnie te dwie drużyny awansowały do 1/8 finału.

Dla Niemców, którzy w 2014 roku wywalczyli mistrzostwo świata, to już drugi z rzędu przypadek zakończenia mundialu na fazie grupowej – identycznie było przed czterema laty w Rosji.

„Następna katastrofa mundialowa. Po kolejnej nieudanej fazie grupowej skompromitowani niemieccy zawodnicy, którzy przybyli tu z marzeniami o tytule, lecą z powrotem do Niemiec, gdzie na DFB (tamtejszą federację – PAP), trenera Flicka i dyrektora reprezentacji Olivera Bierhoffa czekają niespokojne adwentowe dni z krytycznymi pytaniami o przyszłość” – napisała agencja DPA.

Ogromnego żalu nie ukrywają internetowe wydania niemieckich gazet.

„Ale wstyd. Odpadamy” – taki tytuł zamieścił „Sport Bild”, dodając zdjęcia załamanego, leżącego na murawie napastnika Niclasa Fuellkruga.

Bardziej matematycznie do tematu podszedł magazyn „Kicker”: „Tylko 10:2 pomogłoby w awansie” – napisano w tytule. „Niemcy po raz drugi z rzędu odpadły z fazy grupowej mistrzostw świata. Tym razem jednak awans nie leżał już we własnych rękach” – dodano.

Szybki powrót z Kataru niemieckich piłkarzy to również ważne wydarzenie w światowych agencjach.

„Niemiecka piłka pogrąża się w głębokim kryzysie po kolejnym szokującym wyjściu z mistrzostw świata” – napisał Reuters.

„Niemcy byli jedną z najbardziej dominujących sił w tym sporcie przez prawie 70 lat, zdobywając cztery razy Puchar Świata od 1954 roku. Ale drużyna Flicka była przytłoczona, źle przygotowana i poniżej standardów na turnieju, nie wykazując żadnej z cech, które uczyniły z niej światową siłę przez tak wiele dziesięcioleci. (…) Tamte sukcesy są teraz odległym wspomnieniem, przyćmionym piaskiem pustyni w Katarze, a Niemcy są cieniem ich dawnej potęgi. Odeszły w niepamięć ich niezłomność, determinacja i przekonanie, że każdy mecz, bez względu na wynik, można odwrócić” – dodano.

Reprezentacja Niemiec z dorobkiem 4 pkt uplasowała się na trzecim miejscu w grupie E. (PAP)

bia/ cegl/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY