New York
55°
Fog
6:20 am7:32 pm EDT
8mph
95%
29.36
SatSunMon
54°F
68°F
70°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

MŚ 2022 – polscy piłkarze wylecieli z Warszawy do Kataru

17.11.2022

Piłkarska reprezentacja Polski odleciała po godz. 14 z Warszawy do Kataru na mistrzostwa świata. Dzień wcześniej na stadionie Legii biało-czerwoni pokonali w towarzyskim meczu Chile 1:0, a pierwszy mecz w grupie C mundialu rozegrają 22 listopada z Meksykiem.

„Wylecimy z wojskowej części Okęcia, więc pożegnanie nas przez media i kibiców nie będzie możliwe” – zapowiedział dzień przed podróżą do Kataru rzecznik prasowy PZPN i team menedżer reprezentacji Jakub Kwiatkowski.

Mimo przenikliwego zimna polska ekipa wsiadła do samolotu w nowych, granatowych garniturach (koszule i krawaty również w ciemnych kolorach). Do Dauhy, gdzie w ciągu dnia temperatura wynosi obecnie ok. 30 stopni, biało-czerwoni powinni dotrzeć ok. 20 czasu polskiego.

W mistrzostwach świata, które rozpoczną się 20 listopada, a zakończą 18 grudnia, podopieczni Czesława Michniewicza – po meczu z Meksykiem – zagrają w grupie C także 26 listopada z Arabią Saudyjską i cztery dni później z Argentyną.

Reprezentacja Polski zamieszka w stołecznym hotelu Ezdan Palace. Od początku pobytu w Katarze piłkarzy czeka intensywny czas.

W piątek selekcjoner przeprowadzi pierwszy trening, który poprzedzi konferencja prasowa w centrum prasowym w Al Kharaitiyat.

Na ten dzień zaplanowano również spotkanie organizacyjne FIFA dla całej reprezentacji – sztabu i piłkarzy. To tradycja przed rozpoczęciem wielkich turniejów. Będą poruszane różne sprawy organizacyjne, kwestie sędziowskie, logistyczne, nastąpi sprawdzenie strojów, a także odbędzie się sesja zdjęciowa.

Mecze grupowe biało-czerwoni zagrają na dwóch różnych stadionach – dwa w Dausze, a jeden – z Arabią Saudyjską – w Ar-Rajjan. (PAP)

bia/ co/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

baner