New York
50°
Cloudy
6:19 am7:33 pm EDT
14mph
56%
29.61
SunMonTue
70°F
73°F
72°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Polonia

Muzyczno-taneczne spotkanie

15.02.2024
Tańczy zespół "Słowianie"

W Polskiej Szkole im. Adama Mickiewicza w Stamford, CT, odbył się 20 stycznia koncert wypełniony kolędami i pastorałkami oraz świątecznymi utworami w wykonaniu uczniów i osób ze szkołą związanych.

Uczniowie klasy 3 z nauczycielką Izabelą Falger

Do śpiewu często włączała się publiczność, złożona z rodziców oraz nauczycieli, przez co wydarzenie to przybrało rodzinny charakter. Dzieci nie tylko śpiewały, ale również grały na różnych instrumentach. Pięknie zaprezentowali się uczniowie z klasy trzeciej, prowadzonej przez Izabelę Falger. Zaśpiewali pastorałkę „Śpij, Dziecino Mała”, do której podkład muzyczny przygotował Adam Chrola. Ten znany wokalista był gwiazdą tego koncertu. Na scenie pojawił się ze swoją dziewięcioletnią córką Natalią, z którą wykonał pastorałkę „Józefie, stajenki nie szukaj” wzbudzając ogromny aplauz publiczności. Poza tym podczas koncertu można było zobaczyć pokaz tradycyjnym polskich tańców ludowych w wykonaniu zespołu „Słowianie”, co było bardzo ciekawym uzupełnieniem muzycznej części świątecznego spotkania.

Adam Chrola z córką Natalią śpiewają pastorałkę „Józefie, stajenki nie szukaj”

Po koncercie był czas na wspólne rozmowy i zdjęcia. Można było także skosztować tradycyjnych wigilijnych potraw, jak: barszcz z krokietami i zupa grzybowa. Dla dorosłych był także grzaniec, który przygotowali rodzice wraz z Radą Polskiej Szkoły w Stamford.

Na koncert przybyli mali kolędnicy

Świąteczne muzyczno-taneczne spotkanie było okazją do bliższego zapoznania się rodziców uczniów uczęszczających do tej placówki oświatowej z jej nauczycielami, a także do większej integracji szkolnego społeczeństwa. Kolejna taka okazja będzie 10 lutego, kiedy to w placówce odbędzie się zabawa karnawałowa dla dzieci i rodziców.

Zespół „Słowianie” z małymi tancerzami

ZDJĘCIA: ARCH. SZKOŁY W STAMFORD

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

baner