New York
72°
Clear
5:41 am8:23 pm EDT
3mph
58%
30.01
SatSunMon
84°F
88°F
86°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Największy basen w NYC znów będzie otwarty! Miasto przeznaczy miliard dolarów na remont 39 podobnych obiektów

18.06.2024

Tego lata mieszkańcy Nowego Jorku znów będą mogli popływać w Astoria Pool. Remontowany dwa lata basen znów otworzy się dla żądnych wody i ochłody w otoczeniu letnich upałów. Miasto zamierza przeznaczyć miliard dolarów na renowację 39 innych tego typu obiektów.

Astoria Pool to największy basen w mieście – ma 330 stóp długości i mieści łącznie milion galonów wody!

Basen jest już prawie gotowy do ponownego otwarcia po niemal dwóch latach zamknięcia z powodu renowacji, która pochłonęła 19 milionów dolarów.

W wyniku modernizacji wymieniona została nawierzchnia w basenach i wokół nich. Wymieniono także system filtracji wody, który pamiętał lata 30. XX wieku.

Remont Astorii to nie ostatnie słowo Wielkiego Jabłka. Władze miasta ogłosiły we wtorek przeznaczenie miliarda dolarów z budżetu na remonty w 39 innych pływalniach na terenie miasta.

Choć mieszkańcy – z powodu rosnących temperatura – pytają już władze o możliwość wcześniejszego otwarcia miejskich basenów, przygotowanie obiektów do użytku wymaga sporo pracy.

Jak do tej pory plan nie zmienił się. Sezon basenowy w Nowym Jorku rozpoczyna się 27 czerwca, dzień po zakończeniu roku szkolnego. Dopiero wówczas Astoria Pool i 49 innych basenów zostanie otwartych na lato.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner