New York
63°
Partly Cloudy
5:24 am8:25 pm EDT
1mph
63%
29.77
SatSunMon
79°F
81°F
75°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Nastolatek z zabawkowym pistoletem zastrzelony przez policjanta

22.07.2022

W czwartek w Bronksie postrzelony został 18-latek, który prawdopodobnie brał udział w wyzwaniu z aplikacji TikTok.

Zgłoszenie o strzałach wpłynęło do lokalnej policji około 1:30. Zdarzenie miało miejsce na rogu Grand Concourse i East Tremont w Morris Heights. Na miejscu funkcjonariusze zastali nieprzytomnego, postrzelonego w twarz, 18-letniego Raymonda Chaluisant.

Nastolatka znaleziono około pół mili od miejsca, gdzie według wstępnych ustaleń padły strzały. Zabrano go do Saint Barnabas Hospital, gdzie stwierdzono jego zgon.

Osobą, która oddała strzały do Chaluisanta, jest prawdopodobnie 45-letni Dion Middleton, funkcjonariusz policji, który nie był wówczas na służbie.

Jak się okazuje, postrzelony nastolatek miał przy sobie zabawkowy karabin, na tzw. Orbeez. Broń ta jest całkowicie niegroźna, natomiast na przestrzeni ostatnich dni, bardzo popularnym wyzwaniem na TikToku stało się strzelanie z niej do przypadkowych osób.

Nie wiadomo, czy Chaluisant oddał jakiekolwiek strzały w kierunku oficera, który odpowiedział ogniem. Jeżeli tak, na pewno nie byłyby one tak tragiczne w skutkach.

Middleton został aresztowany i oskarżony o morderstwo oraz posiadanie broni.

Po strzelaninie, NYPD opublikowała specjalne ostrzeżenie o zabawkowych pistoletach strzelających Orbeez. Wyjaśniono, że są one w rzeczywistości bronią pneumatyczną, co czyni je nielegalnymi.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

banner