New York
72°
Rain
5:45 am8:20 pm EDT
4mph
90%
29.97
WedThuFri
82°F
84°F
86°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

Natalia Kaczmarek: motywuje mnie chęć rozwoju, nie porównuję się do innych

19.07.2023

Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej w Chorzowie, który odbywał się w ramach Diamentowej Ligi dobiegł końca. Podczas mityngu Natalia Kaczmarek pobiła rekord życiowy w biegu na 400 m, osiągając czas 49,48 sekund. Wynik zapewnił biegaczce awans do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Paryżu.

Podczas briefingu w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki mistrz świata w rzucie dyskiem z 2015 roku i dyrektor sportowy Diamentowej Ligi w Polsce Piotr Małachowski przekazał, że Kaczmarek uzyskała możliwość udziału w igrzyskach w stolicy Francji. W rozmowie z PAP.PL wskazał biegaczkę jako jedną z kandydatek do walki o medal olimpijski.

Kaczmarek powiedziała, że nie odczuwa presji w postaci porównań do innych zawodniczek, w tym legendy polskiej lekkoatletyki Ireny Szewińskiej: „Staram się porównywać sama do siebie i przesuwać swoje granice, żeby osiągać lepsze wyniki”.

Jak podkreśliła wie, że jest w stanie biegać szybciej i nie pokazała jeszcze pełnego zakresu swoich możliwości. „Motywuje mnie chęć rozwoju, poprawiania się i zdobywania kolejnych medali” – wskazała.

Lekkoatletka skomentowała też przygotowania do sztafet 4 x 400 m. „Przed mistrzostwami trenujemy zmiany, żeby nabrać pewności siebie, poznać daną kolejność zmiany pałeczki”. Kaczmarek zaznaczyła, że umiejętności zdobywane podczas solowych występów odgrywają bardzo istotną rolę w starcie drużynowym. „Im szybciej pobiegnę, tym bardziej będę przydatna sztafecie, więc najpierw skupiam się na biegu indywidualnym” – zakończyła.

Autorka: Klaudia Grzywacz

kgr/jos co/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner