New York
72°
Sunny
5:24 am8:29 pm EDT
8mph
42%
30.24
MonTueWed
84°F
90°F
90°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Polonia

NEXT 2022 – Rozmowy dla Przyszłego Pokolenia na Uniwersytecie Northwestern

03.10.2022

CHICAGO: 1 października 2022 r. na Uniwersytecie Northwestern odbyła się konferencja NEXT 2022 – Talks for the Future Generation/Rozmowy dla Przyszłego Pokolenia. Na konferencję przyjechało siedmiu ciekawych prelegentów i jeden mówca specjalny. W konferencji NEXT 2022 wzięło bezpośrednio udział 300 młodzieży z polonijnych szkół sobotnich i wiele osób oglądało konferencję na internecie.

Prelegenci mają ogromne osiągnięcia w różnych dziedzinach zycia, posiadaja unikalne historie życiowe, zawodowe. Celem konferencji jest zachęcić, zainspirować nowe pokolenia polonijnej młodizeży do stawiania sobie  śmiałych celów i realizacji wielkich marzeń.

Michael Frerichs, skarbnik stanu Illinois wysłał specjalny list do młodzieży uczestniczącej w NEXT 2022. Został on odczytany przez Daniela Pogorzelskiego, asystenta skarbnika Illinois. Daniel był także mówcą na poprzedniej konferencji NEXT 2021. Prelegenci reprezentowali różne dziedziny: prawo, finanse, medycynę, sport i rozrywkę.

Paweł Szynalik, CFO – Chicago Fire; nadzoruje finanse słynnej drużyny piłkarskiej Chicago Fire Football Club. Pracuje dla Chicago Fire od 2011 roku. Był uczestnikiem wielu sukcesów drużyny gdy, także wtedy gdy grali w niej zawodnicy z Polski.

Josephine Długopolski-Gach, MD, profesor medycyny w Szkole Medycznej Stritch School of Medicine na Uniwersytecie Loyola. Pełniła ona funkcje dyrektora medycznego Centrum Dostępu Pacjenta w latach 2016-2020. Działa aktywnie w wielu organizacji zawodowych i społecznych.

Paul Juda, student – sportowiec na Uniwersytecie Michigan; gimnastyk; członek męskiej reprezentacji seniorów w gimnstyce sportowej USA. Marzy o dostaniu się do składu reprezentacji olimpijskiej USA na Olimpiadę w Paryżu w 2024 roku. Studiuje równocześnie psychologie.

Caroline „Kaeyra” Baran, słynna piosenkarka z Chicago, obecnie kontynuująca karierę/studia w LA. W sierpniu 2022 wystąpiła na Lollapalloza. Karolina przygotowuje do wydania trzeciej płyty. Otrzymała kilkakrotnie tytuł Polonusa Roku w kategorii artysta przyznawanego przez Wietrzne Radio.

Michał Pecak, D.Mus, Dyrygent, pianista, absolwent Uniwersytetu Norhtwestern. Dyrygował wieloma orkiestrami w USA i na świecie.

Karolina Dehnhard, uznany prawnik specjalizująca się w prawie małżeńskim, w międzynarodowym obrocie gospodarczym. Jest Partnerem Zarządzającym Grupy Transakcji Międzynarodowych w Kancelarii Adwokackiej. Chce pomóc 4000 ukraińskich sierot, znajdujących się w Polsce w znalezieniu kochających, troskliwych rodzin w Ameryce.

Waldemar Raczkowski – był w przeszłości ekonomistą i członkiem Działu Global Analytics w firmie Ford Motor Company. Jest założycielem i dyrektorem Kedlaw Capital, LLC. Był komentatorem i współpracownikiem kilku europejskich mediów podczas Północnoamerykańskich Międzynarodowych Targów Samochodowych w Detroit i był głównym mówcą na różnych konferencjach motoryzacyjnych.

David Madden, Amerykanin ze Wschodniego Wybrzeża USA, mieszkający obecnie w Warszawie, był gościem specjalnym. Jest założycielem wraz z żoną Nolwenn Madden i dyrektorem wykonawczym International Academic Competitions (IAC), organizacji obsługującej konkursy dla ponad 100 000 studentów w ponad 50 krajach. Jest absolwentem Uniwersytetu Princeton, BA i uzyskał tytuł magistra stosunków międzynarodowych.

Łukasz Dudka był konferansjerem konferencji NEXT prezentowanego w Lutkin Hall na Northwestern University. Alina Mikołajczyk, Kasia Sowacki i Łukasz zorganizowali konferencję NEXT 2022 dla przyszłych pokoleń z młodzieżą/studentami we współpracy z Katedrą Języków Słowiańskich Northwestern University.

Cenne było także zaangażowanie polonijnej młodzieży w organizacje konferencji NEXT 2022, w przedstawianie mówców, witanie przybyłych gości.

Pani Elzbieta Berkowicz, z Polskiej Szkoły im. Marii Skłodowskiej-Curie napisała do nas po konferencji NEXT 2022: „Serdecznie dziękuję w imieniu własnym oraz całej społeczności szkoły . Jednocześnie składamy wyrazy uznania dla organizatorów i mówców konferencji NEXT – Talks for the Future Generation, za ogrom włożonej pracy, organizację, a przede wszystkim fantastyczną energię, którą można było odczuć podczas tego wydarzenia. Do zobaczenia za rok!”.

Tekst i zdjęcia @ Andrzej Mikołajczyk  

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner