New York
45°
Sunny
6:59 am7:07 pm EDT
5mph
31%
30.28
TueWedThu
61°F
57°F
64°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

Nie chcemy Rosji na igrzyskach

09.02.2023

Jak podaje czwartkowa „Rzeczpospolita”, większość ankietowanych przez IBRiS nie chce, by Rosja i Białoruś wystartowały w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

„Popieramy Ukrainę w wojnie, a teraz okazuje się, że udzielamy jej także olimpijskiego wsparcia w starciu z Rosją i Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim” – czytamy w czwartkowym wydaniu „Rz”.

Z sondażu IBRiS na zlecenie „Rzeczpospolitej” wynika, że 72,6 proc. Polaków sprzeciwia się udziałowi sportowców Rosji i Białorusi w igrzyskach w Paryżu. Tylko 15,2 procent ankietowanych jest za tym, by reprezentacje tych krajów mogły uczestniczyć w olimpijskiej rywalizacji.

„Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk przekonuje, że już w najbliższy w piątek po zdalnym spotkaniu z jego odpowiednikami z Europy aż 40 krajów opowie się stanowczo po stronie tych, którzy chcą wykluczenia Rosji i Białorusi z igrzysk” – wskazuje dziennik.

„Rz” dodaje, że Polski Komitet Olimpijski (PKOl) od początku zajmuje jednoznacznie antyrosyjskie stanowisko, podobnie jak Litwa, Łotwa, Estonia i pięć krajów nordyckich (Dania, Szwecja, Norwegia, Finlandia i Islandia).(PAP)

ak/ mark/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY