New York
52°
Fair / Wind
6:19 am7:33 pm EDT
20mph
61%
29.53
SunMonTue
70°F
73°F
72°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Świat
Polska

Nieoficjalnie: Rosyjskie rakiety spadły na Przewodów. Nie żyją dwie osoby. Poderwano wojskowe samoloty.

15.11.2022

Agencja AP informuje, że dwie zbłąkane rosyjskie rakiety spadły we wtorek w miejscowości Przewodów w woj. lubelskim. Zginęły dwie osoby. W związku z sytuacją kryzysową premier w porozumieniu z prezydentem zarządzili spotkanie w BBN – przekazał rzecznik rządu Piotr Müller.

Według nieoficjalnych informacji w miejscowości Przewodów w województwie lubelskim przy granicy z Ukrainą spadły dwie rosyjskie zabłąkane rakiety.  Zginęły dwie osoby. Na miejscu jest policja, prokuratura i wojsko.


– Przyczyny tego zdarzenia nie są znane w tej chwili – mów rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, starszy kapitan Marcin Lebiedowicz. – Otrzymaliśmy zgłoszenie o wybuchu na placu suszarni. Faktycznie po przyjeździe potwierdzamy, że coś takiego się stało. Dwie osoby poniosły śmierć na miejscu. W tej chwili zabezpieczamy miejsce zdarzenia i oświetlamy teren akcji.

NO DOBRZE, ŻARTY NA BOK, SYTUACJA JEST POWAŻNA.
FAKTYCZNIE “COŚ” SPADŁO NA PRZEWODÓW W POWIECIE HRUBIESZOWSKIM. 2 OSOBY NIE ŻYJĄ. KRATER WSKAZUJE NA JEDNAK RAKIETĘ TYPU CRUSIE KTÓRA MOGŁA SIĘ “ZABŁĄKAĆ”. TAK SAMO SZCZĄTKI ZNAJDOWANE NA MIEJSCU.
UKRAIŃCY ZOBACZĄ F-16 SZYBCIEJ NIŻ PIC.TWITTER.COM/CY1PQM5YKJ

— JAROSŁAW WOLSKI (@WOLSKI_JAROS) NOVEMBER 15, 2022

“W związku z zaistniałą sytuacją kryzysową premier Mateusz Morawiecki w porozumieniu z prezydentem Andrzejem Dudą zarządzili zwołanie spotkania w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego z członkami Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych” – przekazał Müller.

Dodał, że “wszelkie informacje, które zostaną dzisiaj przedstawione na Komitecie, zostaną później przekazane, jeżeli to będzie możliwe w jak najszerszym zakresie państwu do wiadomości opinii publicznej”.

“Apeluję, aby do tego czasu na razie nie publikować niepotwierdzonych informacji, my będziemy je komentować i informować o nich po posiedzeniu, które się teraz właśnie odbędzie, po przedstawieniu właściwych informacji przez służby, które o tych wydarzeniach poinformują” – powiedział rzecznik rządu.

PILNE! WEDŁUG NIEPOTWIERDZONYCH INFORMACJI NA PRZEWODÓW (W POWIECIE HRUBIESZOWSKIM, WOJ. LUBELSKIE) UDERZYŁA RAKIETA – ZABIJAJĄC DWIE OSOBY. CO TAM SIĘ DZIEJE? CZYŻBY PROWOKACJA?

— MARCIN ROLA ?? (@MARCINROLA89) NOVEMBER 15, 2022

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

baner