New York
81°
Clear
5:24 am8:30 pm EDT
1mph
62%
30.21
FriSatSun
91°F
91°F
95°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

Nieoficjalnie: trener Santos odchodzi

13.09.2023

Fernando Santos nie będzie dłużej trenerem piłkarskiej reprezentacji Polski – potwierdziła PAP w PZPN. W najbliższym czasie ma zostać ogłoszony komunikat w tej sprawie. „To raczej kwestia godzin niż dni” – przekazano.

Pierwszy informację o zwolnieniu portugalskiego szkoleniowca opublikował w środę „Przegląd Sportowy”. Informacje PAP pokrywają się z ustaleniami gazety.

We wtorek przed południem doszło do spotkania Santosa z prezesem PZPN Cezarym Kuleszą, a później do akcji wkroczyli prawnicy obu stron, by ustalić zasady rozwiązania kontraktu, którego zapisy były dość skomplikowane. Rzecznik prasowy PZPN i team menedżer drużyny narodowej Jakub Kwiatkowski poinformował, że panowie spotkają się ponownie, a taka rozmowa prawdopodobnie odbyła się jeszcze tego samego dnia.

Według ustaleń PAP, związek pracuje nad komunikatem, w którym ma poinformować o odejściu Portugalczyka.

68-letni trener objął biało-czerwonych w styczniu, zastępując Czesława Michniewicza. Pod jego wodzą polscy piłkarze rozegrali dotychczas sześć spotkań – trzy wygrali, w tym dwa w eliminacjach mistrzostw Europy: u siebie z Albanią 1:0 i Wyspami Owczymi 2:0 oraz towarzyskie z Niemcami 1:0, a także doznali trzech wyjazdowych porażek w kwalifikacjach Euro 2024: z Czechami 1:3, Mołdawią 2:3 i w niedzielę w Tiranie z Albanią 0:2.

W pięciu występach eliminacyjnych wywalczyli sześć punktów i są na czwartej pozycji w grupie E, za Albanią – 10, Czechami – 8, ale tylko w czterech meczach, i Mołdawią – 8.

Kolejne zgrupowanie i mecze – z Wyspami Owczymi w Thorshavn oraz Mołdawią w Warszawie – czekają Polaków 12 i 15 października. W przypadku niewywalczenia awansu do przyszłorocznego turnieju w Niemczech dzięki zajęciu jednego z dwóch czołowych miejsc w grupie, zapewne wystąpią w barażach, do których zakwalifikują się wskutek wysokiej pozycji w ostatniej edycji Ligi Narodów.(PAP)

pp/ co/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner