New York
63°
Cloudy
5:26 am8:22 pm EDT
11mph
66%
30.04
SunMonTue
72°F
79°F
79°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Nowa partia Kukiza

17.01.2023

Rockman i polityk Paweł Kukiz formalnie rejestruje nowe ugrupowanie polityczne. Powód? Chęć dostępu do pieniędzy z budżetu po kolejnych wyborach parlamentarnych – informuje we wtorek „Rzeczpospolita”.

Kukiz’15 – tak będzie nazywać się nowa partia na polskiej scenie politycznej. Tworzy ją środowisko skupione wobec Pawła Kukiza – informuje dziennik.

„Przygotowujemy wniosek o rejestrację. Z całej Polski spływają już listy z podpisami i planujemy, że podczas najbliższego posiedzenia Sejmu, gdy do Warszawy przyjadą nasi działacze, podejmiemy uchwałę o rejestracji partii politycznej” – mówi „Rz” poseł Kukiz’15 Jarosław Sachajko.

Gazeta zaznacza, że to już druga partia rockmana. Pierwszą, o nazwie K’15, warszawski Sąd Okręgowy zarejestrował w połowie 2020 r. i wyjaśnia też, po co Pawłowi Kukizowi nowa.

„To efekt problemów, które w czerwcu ubiegłego roku nagłośniła +Rzeczpospolita+. Wyjaśniliśmy, że partia K’15 nie złożyła w terminie sprawozdania finansowego za 2021 r., w związku z czym zostanie wykreślona z rejestru” – pisze gazeta. (PAP)

dka/ aszw/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

banner