New York
45°
Clear
7:01 am4:29 pm EST
5mph
55%
30.46
SatSunMon
57°F
45°F
48°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Kultura
Polonia

Nowe wystawy w galerii Faurschou

14.09.2022
Zachary Armstrong, “Large Rooster”, 2021 ZDJĘCIA: DZIĘKI UPRZEJMOŚCI © Faurschou

Zosia Żeleska-Bobrowski

Galeria Faurschou otwiera trzy indywidualne wystawy w swojej siedzibie na Greenpoincie, na których prezentowane będą prace Zachary’ego Armstronga, Curtisa Barnesa Sr. oraz Roberta Rauschenberga. Ekspozycje będzie można oglądać od 10 września 2022 do 29 stycznia 2023.

„Tym razem wyruszyliśmy na odkrywanie przebłysków sztuki amerykańskiej, która wciąż nas inspiruje.  Trzy różne artystyczne punkty widzenia w różnych kulturach i pokoleniach, z których każdy zaprasza nas do swoich bogatych i poruszających praktyk, unikalnych historii i miejsca w amerykańskiej kulturze i historii” – mówi Jens Faurschou, założyciel galerii.

Curtis Barnes Sr., “Self Portrait”, rok nieznany

Najbliższe pokazy są trzecią rundą wystaw w galerii Faurschou, która została otwarta w 2019 roku na Greenpoincie. Trzy wystawy indywidualne prezentują prace:

• Roberta Rauschenberga – ikoniczne obrazy i rzeźby ilustrujące wieloletnią twórczość artysty;

 • Zachary ‘ego Armstronga – wielkoformatowe enkaustyczne obrazy, największe, jakie artysta stworzył do tej pory (warto tu dodać, że enkaustyka, wywodząca się ze starożytnej Grecji, ze względu na swoją trudność – malowanie rozpuszczonym woskiem – jest dziś uprawiana przez niewielu artystów);

• Curtisa Barnesa Sr. – pochodzący z Dayton w stanie Ohio malarz pokazuje po raz pierwszy w Nowym Jorku wybór portretów i samodzielnych studiów obejmujących ponad 40 lat jego artystycznej pracy.

Robert Rauschenberg, “Heroes/Sheroes (Night Shade)”, 1991

Faurschou New York

148 Green St

Brooklyn, NY 11222

Galeria otwarta: 12:00 poł. – 7:00 wiecz.

Od środy do niedzieli.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY