New York
68°
Clear
5:28 am8:18 pm EDT
4mph
57%
29.82
WedThuFri
77°F
72°F
77°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Nowy Jork
Społeczeństwo

Nowojorczycy boją się, że zostaną ofiarami brutalnych przestępstw

08.06.2022

Ponad 75% mieszkańców Nowego Jorku obawia się, że mogą stać się ofiarami przestępstw z użyciem broni. Sondaż przeprowadziły Spectrum News/Siena College.

Badanie prowadzono przez ostatnie dwa tygodnie. Wykazało ono, że 70% nowojorczyków boi się obecnie brutalnych ataków bardziej, niż przed pandemią. 25% stwierdziło, że ich poczucie bezpieczeństwa nie uległo zmianie.

Nowojorczycy najbardziej obawiają się ataków na tle religijnym, rasowym lub ze względu na ich tożsamość oraz orientację seksualną, na które wskazało 70% ankietowanych. Zaledwie 9% ankietowanych stwierdziło, że nie obawia się żadnego ataku.

Badanie dotyczyło również burmistrza Adamsa i jego działań, które miały ograniczyć przestępczość w mieście. Zaledwie 29% respondentów odpowiedziało, że bardzo dobrze wywiązuje się on ze swoich obowiązków. 64% stwierdziło, że robi to dostatecznie lub źle. 74% ankietowanych uważa, że administracja burmistrza nie radzi sobie z przestępczością.

Jak wynika z najnowszych danych Departamentu Policji w Nowym Jorku, od początku roku odnotowuje się ciągły wzrost liczby przestępstw z użyciem przemocy. Liczba zgłoszonych włamań wzrosła o 32%, rabunków o 39%, a przestępstw na tle nienawiści o 13%.

O 10% spadła jednak liczba strzelanin oraz morderstw o 9%. Dane te mogą pokazywać, że powołane przed Erica Adamsa specjalne jednostki, które mają ograniczyć liczbę broni na ulicach, działają poprawnie i można już zauważyć pozytywne skutki.

Jak podkreślił burmistrz podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, od czasu przejęcia przez niego władzy w mieście, policja skonfiskowała już 3 tys. sztuk broni.

Tagi Nowy Jork

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

baner