New York
61°
Sunny
6:49 am7:14 pm EDT
8mph
24%
29.92
MonTueWed
57°F
52°F
54°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Nowojorskie autostrady jednymi z najbardziej zatłoczonych przed Thanksgiving

20.11.2022

Jak informuje AAA, chicagowskie autostrady będą jednymi z najbardziej zatłoczonych przed Świętem Dziękczynienia. Ruch wróci do poziomu sprzed pandemii a kierowcy powinni rozważyć wcześniejszy wyjazd lub po prostu uzbroić się w cierpliwość – twierdzi AAA.

Z szacunków wynika bowiem, że w podróż samochodem na Thanksgiving wybierze się 54.6 mln Amerykanów, którzy oddalą się od swojego miejsca zamieszkania o co najmniej 50 mil. Najbardziej zatłoczone będą autostrady w Chicago, Atlancie, Nowym Jorku i Los Angeles.

Aby uniknąć długiego stania w korkach firma analityczna INRIX zaleca wybranie się w podróż wcześnie w środę lub przed 11 rano w Dzień Dziękczynienia. “Święto Dziękczynienia jest jednym z najbardziej ruchliwych świąt dla podróży drogowych i w tym roku nie będzie inaczej” – powiedział Bob Pishue, analityk INRIX. “Podróżni powinni spodziewać się znacznie większych niż zwykle zatorów przez cały świąteczny weekend” – zaznaczył Pishue.

Dodał, że największe korki na drogach będą w środę od 11 przed południem do 8 wieczorem, w Tahnskgiving od 11 przed południem do 3 po południu oraz w dzień powrotów, czyli w niedzielę od 4 po południu do 8 wieczorem.

Osoby wybierające się w podróż samolotem też muszą liczyć się z zatłoczonymi lotniskami. W całym kraju linie lotnicze przygotowują się na obsługę 5,5 mln ludzi, czyli o 12 procent więcej niż podczas ubiegłorocznych świąt Thanksgiving.

BK

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY