New York
43°
Cloudy
6:39 am5:39 pm EST
0mph
88%
29.55
SatSunMon
41°F
41°F
54°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Nowojorskie szkoły wspierają lokalną żywność. $200 tys. od USDA dla 9 szkół w NY

15.12.2023

USDA i New York State Department of Agriculture and Markets (NYSDAM) przekazało grant o wartości 200 tys. dolarów dla kilku szkół w Nowym Jorku w ramach programu New York State’s Farm-to-School. Fundusze mają za zadanie poprawić świadomość żywieniową oraz wspieranie silniejszych powiązań z lokalnymi rolnikami. Program obejmuje dziewięć nowojorskich szkół we wszystkich pięciu dzielnicach.

Nowe finansowanie federalnych i stanowych programów Farm-to-School zostało przeznaczone na edukacje rolniczą w dziewięciu nowojorskich szkołach, w tym m.in. High School of Environmental Studies.

Program USDA i NYSDAM ma wesprzeć marginalizowaną społeczność lokalny rolników, połączyć ich z uczniami szkół oraz wzmacniać w młodzieży świadomość żywieniową. Zmaterializuje się to m.in. w dostawach do szkół pożywnej żywności od lokalnych producentów i rolników. Ma to być żywność „sezonowa i kulturowo dobrana”.

Program stawia również na praktyczne nauczanie uczniów sadzenia i zbioru warzyw, owoców i ziół. W inicjatywie będzie uczestniczyło 360 uczniów z dziewięciu szkół w pięciu dzielnicach Nowego Jorku.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY