New York
61°
Cloudy
5:34 am8:10 pm EDT
3mph
87%
29.98
MonTueWed
72°F
79°F
82°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Nowy front kryzysu migracyjnego w Nowym Jorku. Coraz więcej migrantów napływa z Kanady

18.04.2024

Nowy Jork ma problem już nie tylko ze zwożonymi przez Teksas nielegalnymi imigrantami z południa kraju. Rosną obawy w związku ze wzrostem liczby nielegalnych przekroczeń na granicy z Kanadą. Od początku bieżącego roku w sektorze Swanton odnotowano 2500 prób nielegalnego przekroczenia granicy.

„To naraża wielu naszych ratowników na niebezpieczeństwo. Ciągle musimy wyciągać ich z bagien. Jak już wspomniałem, wielu imigrantów, którzy tu przybywają, odnosi obrażenia i traci przy tym życie” – powiedziała Heather Baker, która pracuje w restauracji Best Friends Family Diner, znajdującej się nieopodal przejścia granicznego w Rouses Point.

Kobieta jest naocznym świadkiem wzrostu napływu nielegalnych imigrantów do jej miasteczka. Niektórzy – jak twierdzi – zatrzymywali się nawet w lokalu, gdzie pracuje.

Tylko w tym roku w sektorze Swanton odnotowano 2500 prób nielegalnego przekroczenia granicy USA-Kanada.

Miejscowości Champlain i Rouses Point polegają na lokalnym szeryfie, policji stanowej i Straży Granicznej, jeśli chodzi o kwestię ochrony granicy i radzenia sobie z napływem nielegalnym imigrantów. Sytuacja staje się jednak niepokojąca nawet dla lokalnych urzędników.

„Musimy lepiej komunikować się z rządem federalnym, a stan Nowy Jork musi lepiej komunikować się sam ze sobą” – powiedziała Baker.

„Wszystkie organy ścigania powinny wystąpić naprzód, niezależnie od tego, czy są to organy lokalne, stanowe, okręgowe czy federalne” – stwierdził z kolei Christopher Laremore, urzędnik z Rouses Point.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner