Nowy Jork pozostaje miastem z największą liczbą mieszkańców, których majątki są wyceniane w miliardach. Wielkie Jabłko utrzymało w tym roku swoją pozycję, dodatkowo umacniając się jako globalny numer 1. Miasto zamieszkuje 144 miliarderów (+9).
Nowy Jork pozostaje globalnym „osiedlem” miliarderów, z 144 mieszkańcami o takim statusie. To nie wszystko. Miast odnotowało największy, spośród innych stolic bogactwa, wzrost liczby najbogatszych, przyciągając 9 nowych rezydentów.
Kolejne miejsca zajmują Hongkong (107 miliarderów, spadek o 5), San Francisco (87), Londyn (78) i Moskwa (77). Los Angeles również odnotowało dynamiczny wzrost, osiągając 62 miliarderów i wyprzedzając jednocześnie Pekin (60), który zmaga się obecnie z problemami gospodarczymi i politycznymi.
Najdynamiczniejszy wzrost liczby miliarderów nastąpił w ostatnim czasie w Indiach. Liczba miliarderów w tym kraju wzrosła o 15,9 proc., co jest najwyższym wynikiem na świecie. Obecnie (całe) Indie są domem dla 304 miliarderów, z czego 40 mieszka w Bombaju. Wzrost liczby najbogatszych w Indiach zbiega się z rosnącymi cenami nieruchomości w największych miastach oraz rekordową sprzedażą luksusowych samochodów w tym kraju.
Red. JŁ