New York
63°
Fog
6:45 am6:50 pm EDT
17mph
94%
30
MonTueWed
63°F
63°F
66°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Nowy Jork wśród miast z najlepszą na świecie pizzą

27.09.2022

Pizza ma fanów na całym świecie. Okazuje się jednak, że niektóre miasta do tematu podchodzą dużo bardziej poważnie i przynosi to oczekiwane efekty. Wśród nich jest również Nowy Jork.

Włoscy eksperci od tej potrawy opublikowali tegoroczny ranking 50 Top Pizza. Oceniają w nich najlepsze pizzerie na świecie.

Ranking opracowano na podstawie kilku czynników, w tym: obsługi klienta, smaku i wartości odżywczych posiłku, a także czystość lokalu i otoczenia.

Okazuje się, że najlepszą pizzę na świecie znajdziemy ex-aequo w Rzymie oraz Nowym Jorku. Te miasta zajęły pierwsze miejsce.

W Nowym Jorku najlepszą pizzerią jest Una Pizza Napoletana. Lokal ten znajdziemy na Lower East Side i serwuje on słynne 12-calowe pizze z pieca opalanego drewnem. Szefem kuchni jest Anthony Magieri.

Wśród najlepszych nowojorskich pizzerii wymieniono również Ribalta NYC, Song’E Napule, Kesté Fulton i Ops.

W Rzymie natomiast najlepszym lokalem okrzyknięto Seu Pizza Illuminati. Szef kuchni, Pier Daniele Seu, znany jest z wyboru eksperymentalnych dodatków i wyjątkowo lekkiego i puszystego ciasta.

W rankingu wyróżniono także włoski Neapol, który uplasował się na trzeciej pozycji, Londyn, który zajął miejsce czwarte oraz Tokio w Japonii, które zajęło piątą lokatę.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY