New York
46°
Clear
7:08 am5:09 pm EST
4mph
48%
30.33
MonTueWed
50°F
39°F
36°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Nowy Jork wśród stanów najlepszych do założenia rodziny

06.12.2022

Rocket Mortgage opublikował najnowszy raport dotyczący stanów, w których najlepiej założyć rodzinę, jeśli zarabia się ponad $70,000 rocznie.

Podczas układania rankingu wykorzystano dane z U.S. News i WalletHub. Pod uwagę brano kilka czynników, w tym rozrywki rodzinne, zdrowie, bezpieczeństwo, możliwości edukacyjne, opiekę nad dziećmi, przystępność cenową, a także inne aspekty społeczne i ekonomiczne.

Okazuje się, że na pierwszym miejscu uplasowało się Massachusetts, które oferuje piękne krajobrazy, duże miasta, a także świetne szkoły i światowej klasy system zdrowotny.

Na drugim miejscu jest Nowy Jork, który choć wydaje się drogi, to w kwestii przystępności cenowej zajmuje dopiero 36. miejsce. Stan ten otrzymał również wysokie oceny za edukację publiczną oraz świetną opiekę medyczną.

Podium zamyka Vermont, w którym nie znajdziemy ogromnych metropolii. Nadrabia jednak szlakami narciarskimi i ogromnym przemysłem turystycznym. Ma również jedno z najsilniejszych praw chroniących środowisko.

Średnia cena domu we wszystkich miastach wynosi poniżej $750,000. Natomiast średni dochód gospodarstwa domowego $71,075.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY