New York
46°
Light Rain
6:39 am5:39 pm EST
5mph
80%
29.5
SatSunMon
41°F
41°F
54°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Nowy York: Policja uratowała rozbitków w okolicy Long Island. Przeżyli dzięki FaceTime

12.06.2022

Według „Inside Edition” – dwóch mężczyzn z Massachusetts zostało uratowanych u wybrzeży Long Island dzięki FaceTime. Wcześniej ich łódź niemal kompletnie zatonęła. Utrzymywali się na powierzchni tylko dzięki jej kawałkowi, który pozostał na powierzchni.

Mężczyźni żeglowali w pobliżu Long Island w Nowym Yorku, kiedy ich łódź nagle zaczęła tonąć. Jeden z nich zadzwonił pod 911. Powiedział, że ich łódź tonie i że potrzebują pomocy. Jak relacjonował policji – łajba następnie przechyliła się i wywróciła do góry dnem. Mężczyźni utrzymywali się na powierzchni, opierając się o dno łodzi (które teraz było ponad poziomem wody).

Policjanci usiłowali zlokalizować „rozbitków”. Jednak ich świadomość geolokacyjna była wątpliwa dla funkcjonariuszy. Dobrze znali te wody i nie wydawało im się, żeby mężczyźni byli tam, gdzie opisywali, że są. W tym momencie ktoś w biurze wpadł na pomysł. FaceTime!

Policjanci polecili mężczyźnie, aby użył aplikacji FaceTime do dalszego kontaktu. W ten sposób funkcjonariusze mogli widzieć otocznie, w którym dryfowali mężczyźni. Dzięki aplikacji udało ich się odnaleźć. Moment wyłowienia ich z wody zarejestrowano na filmie.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY