New York
57°
Cloudy
6:31 am5:45 pm EST
15mph
76%
29.61
ThuFriSat
45°F
46°F
50°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

NYPD rozbiło migrancką szajkę złodziei. Odpowiadają za brutalny rozbój na Brooklynie [VIDEO]

06.02.2024

Dwóch kolejnych mężczyzn został aresztowanych na Bronksie w związku ze zorganizowaną grupą migrantów, która dokonała na terenie Nowego Jorku serii rozbojów i kradzieży. Mężczyźni zajmowali się głównie wyrywaniem telefonów z rąk przypadkowych przechodniów. Kradli też portfele. Łącznie, w związku ze sprawą, aresztowano 7 osób.

Dwaj podejrzani, 19-letni Cleyber Andrade i 23-letni Juan Uzcatgui, mieli być częścią szajki nielegalnych imigrantów, która odpowiada za co najmniej 62 przestępstwa, popełnione w NYC. Młodzi mężczyźni dzielą rzekomo odpowiedzialność za długą serię kradzieży telefonów i portfeli w Wielkim Jabłku.

Złodzieje kradli telefony nie na handel, ale żeby wykorzystać je do płatności zbliżeniowych za różne zakupy – poprzez, np. Apple Pay.

Grupa miała odpowiadać także za brutalny rozbój na Brooklynie. W czasie napadu rabunkowego 62-letnia kobieta została przeciągnięta po asfalcie i chodniku za skuterem. Brutalną sytuację zarejestrowała kamera monitoringu.

Policjanci wciąż poszukują herszta złodziejskiego gangu – 30-letniego Wenezuelczyka o nazwisku Victor Parra. Mężczyzna został zwolniony z aresztu przez sędziego w grudniu 2023 roku po zatrzymaniu za kradzież.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY