New York
72°
Rain
5:45 am8:20 pm EDT
4mph
90%
29.97
WedThuFri
82°F
84°F
86°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Obowiązkowa przerwa w pracy dla matek karmiących. W życie weszły nowe przepisy

20.06.2024

Zgodnie z nowym prawem Nowego Jorku, które weszło w życie w środę, matki karmiące są odtąd uprawnione do korzystania w pracy z dodatkowych, płatnych przerw.

Nowe przepisy wymagają od pracodawców zapewnienia zatrudnionym przez nich matkom karmiącym każdego dnia 30-minutowej, płatnej przerwy. W tym czasie matki mogą odciągnąć mleko, którym dzieci karmione są przez trzy pierwsze lata ich życia.

„Jako pierwsza mama gubernator Nowego Jorku, każdego dnia walczę o zapewnienie pracującym rodzicom ochrony, której potrzebują, aby ich rodziny były silne i zdrowe” – powiedziała gubernator Kathy Hochul w komunikacie prasowym.

„Od naszego wiodącego w kraju programu urlopów prenatalnych po przepisy wymagające od pracodawców zapewnienia matkom karmiącym piersią bardzo potrzebnego czasu na przerwę, nasz stan nadal broni rodziców w miejscu pracy i chroni zdrowie matek i dzieci” – dodała.

Wymóg płatnej przerwy dotyczy wszystkich pracowników publicznych i prywatnych. Dodatkowa przerwa nie może być częścią innych ustawowych przerw, zgodnie z przepisami stanowymi.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner