New York
61°
Fair
6:12 am7:37 pm EDT
9mph
43%
30.17
ThuFriSat
52°F
55°F
66°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Ofiary huraganu Ida zostaną eksmitowane z hotelu

27.02.2023

W 2021 roku wiele domów zostało zalanych po uderzeniu huraganu Ida. Wówczas setki osób zostały przesiedlone do pobliskich hoteli. Do tej pory część z nich pozostaje bez miejsca zamieszkania.

Niestety, jeden z hoteli podjął decyzję o eksmisji swoich lokatorów. Czas na wyprowadzkę mają do wtorku.

Przez ostatnie sześć miesięcy ci, którzy nie mają dokąd pójść, mieszkali w hotelu Millennium na Church Street.

Federalna Agencja Zarządzania Kryzysowego wstrzymała finansowanie ich pobytu w grudniu. Koszty utrzymania za styczeń i luty wzięło wówczas na siebie miasto. Osiągnęły one prawie $1,4 mln. Dwa dodatkowe miesiące miały zapewnić ludziom czas na znalezienie dla siebie nowego miejsca.

W hotelu pozostało mniej niż 40 mieszkańców. Około 30 znalazło już stałe zakwaterowanie lub poprosiło o pomoc rodzinę, czy przyjaciół, u których może się zatrzymać. Pozostali mogą skorzystać z usług schroniska. Niewielu jednak satysfakcjonuje takie rozwiązanie, a ceny mieszkań w Nowym Jorku skutecznie uniemożliwiają niektórym chociażby wynajem lokum.

Department of Housing Preservation and Development podkreśla, że pokryje wszelkie koszty związane z przeprowadzką. Chodzi to o pakowanie, transport, czy opcje przechowania rzeczy lokatorów.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner