New York
82°
Partly Cloudy
5:36 am8:27 pm EDT
3mph
73%
30.11
SunMonTue
91°F
93°F
97°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Świat
Ameryka

Ośmiu imigrantów zginęło próbując przedostać się przez rzekę Rio Grande

03.09.2022

Co najmniej ośmiu imigrantów zginęło, a 37 zostało uratowanych, gdy próbowali przedostać się z Meksyku przez rzekę Rio Grande do Stanów Zjednoczonych w pobliżu Eagle Pass, w Teksasie – poinformowały w piątek amerykańskie Służby Celne i Ochrony Granic (CBP).

Jak oświadczył rzecznik CBP, funkcjonariusze patrolu granicznego, którzy wraz z lokalnymi jednostkami straży pożarnej i policji, szukali możliwych dalszych ofiar dzień po czwartkowym incydencie.

„New York Times” zauważył, że po ulewnych deszczach poziom wody Rio Grande jest o ok. metr wyższy niż zwykle. Funkcjonariusze organów ścigania informowali o wielu akcji ratunkowych, w tym kilku w ciągu ostatniego weekendu, kiedy imigranci walczyli o życie z wirem, aby ich nie wciągał na dno.

„Utonięcia stały się codziennością w tej części granicy. Zazwyczaj zdarza się jedno dziennie, a czasem więcej” – cytuje gazeta mieszkańca Eagle Pass.

Jak dodał mężczyzna, dwa miesiące temu 12 ciał wyłowiono w ciągu jednego dnia – sześć przez służby meksykańskie i sześć przez amerykańskich ratowników. (PAP)

ad/ sp/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner