New York
43°
Clear
7:00 am4:29 pm EST
4mph
64%
30.16
SatSunMon
59°F
54°F
54°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

Ostrzeszów: Zmarły podczas 31. finału WOŚP sportowiec osierocił chorego syna

31.01.2023

Znany w regionie piłkarz i trener, 46-letni Dariusz Szczepaniak zmarł nagle podczas turnieju piłkarskiego w ramach 31. finału WOŚP. Za tą tragedią stoi jeszcze jeden dramat. W domu czekał na niego ciężko chory syn Miłosz – poinformowała na swojej stronie Fundacja Siepomaga, która zainicjowała zbiórkę środków na rehabilitację chłopca.

Do zdarzenia doszło w niedzielę w Zespole Szkół nr w wielkopolskim Ostrzeszowie.

Tego dnia, z okazji 31. finału WOŚP, rozgrywany był halowy turniej piłki nożnej amatorskich drużyn. Podczas ostatniego meczu piłkarz Dariusz Szczepaniak nagle stracił przytomność. Na miejsce zdarzenia wezwano służby ratunkowe. Mimo długiej reanimacji nie udało się go uratować.

„Nie możemy uwierzyć w tę stratę dla całej lokalnej społeczności. Był naszym wychowawcą, mentorem piłkarskim i przede wszystkim dobrym kolegą. Swoją pracą ukształtował setki młodych mieszkańców naszego powiatu. Zapamiętamy go jako niezwykle serdeczną osobę, otwartą na innych, solidną i wytrwałą w dążeniu do założonych celów” – napisał na swoim profilu społecznościowym burmistrz Ostrzeszowa Patryk Jędrowiak.

Akademia Piłkarska Ostrzeszów, której założycielem był Dariusz Szczepaniak, odwołała półkolonie, które miały się zacząć w poniedziałek podczas rozpoczynających się ferii zimowych.

„Dariusz odszedł i tego nie można odwrócić. Na świecie został jego chory synek, który tak bardzo potrzebował taty. Miłosz urodził się z wadą centralnego układu nerwowego, wadą genetyczną oraz obniżonym napięciem mięśniowym” – poinformowano.

Podkreślono, że dla mężczyzny chory syn był całym światem i może dlatego, że znał rzeczywistość w jakiej żyje chore dziecko, nigdy nie odmawiał pomocy i brał udział w wielu akcjach charytatywnych.

Poinformowano, że chłopiec potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Do tej pory o syna walczyli rodzice – teraz została tylko mama.

„Turnusy rehabilitacyjne to dla chłopca jedyna forma leczenia, a każdy z nich to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Dzisiaj, w obliczu tej wstrząsającej historii potrzebujemy wielkiej mobilizacji, by zrobić to, czego nie zdążył Darek. Musimy zebrać jak największą ilość środków, które zostaną przeznaczone na leczenie” – poinformowano na stronie zbiórki pn. „Tragedia podczas finału WOŚP! Tata chorego Miłoszka zmarł podczas charytatywnego meczu”. (PAP)

autorka: Ewa Bąkowska

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

09.12.2023 @ 08:00