New York
75°
Cloudy
5:46 am8:18 pm EDT
3mph
89%
30.04
FriSatSun
86°F
86°F
88°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork
Ameryka

Oto 10 miast w USA, do których nowojorczycy chcą się przeprowadzić

10.08.2023

Nowy Jork jest jednym z najdroższych amerykańskich miast do życia, a mimo to wciąż przybywają tam ludzie z całego świata.Według lokalnej organizacji informacyjnej The City, napływ ludzi przeprowadzających się do i z miasta można przypisać rosnącym kosztom wynajmu oraz ruchom pracy z domu i cyfrowych nomadów, które zwiększają presję na podaż wynajmu w Nowym Jorku.

Podczas gdy kilka dzielnic miasta musi jeszcze odbić się od spowolnienia podczas pandemii, Manhattan może pochwalić się dodatnim stosunkiem migracji do migracji. Według raportu Douglas Elliman cytowanego przez The City, w czerwcu średnia nowa umowa najmu na Manhattanie wynosiła aż 5 470 USD miesięcznie. Liczba ta prawdopodobnie przyczyniła się do wzrostu liczby nowojorczyków, którzy chcą się przeprowadzić.

Według nowego raportu StreetEasy, wielu mieszkańców Nowego Jorku chce uciec od zgiełku i skupiło się na innych popularnych – i prawdopodobnie bardziej przystępnych cenowo – miastach w całym kraju.Aby uszeregować listę amerykańskich miast, do których nowojorczycy są najbardziej zainteresowani przeprowadzką, StreetEasy podsumowało odsłony stron Zillow z ofertami domów, pogrupowane według metropolitalnego obszaru statystycznego oferty i widocznej lokalizacji (szacowanej na poziomie miasta) użytkownika, zarówno w aplikacjach Zillow, jak i na stronach internetowych.Los Angeles jest jedynym miastem w Kalifornii, które znalazło się na liście StreetEasy, podczas gdy na Florydzie trzy miasta znalazły się w pierwszej dziesiątce, w tym Tampa i Orlando.

Miasto nr 1 w USA, do którego przeprowadzają się nowojorczycy: Miami na Florydzie
Popularność Miami wśród nowojorczyków stale rośnie, a miasto na Florydzie znalazło się na pierwszym miejscu wśród miast, do których mieszkańcy rozważają przeprowadzkę.

Według czerwcowego badania SmartAsset, koszty życia na Manhattanie są o 137% wyższe niż średnia w Stanach Zjednoczonych, podczas gdy koszty życia w Miami są o 23% wyższe niż średnia krajowa.

Floryda nie ma stanowego podatku dochodowego.

Miami przyciągnęło kilka firm technologicznych i finansowych, w tym Elliot Management i Goldman Sachs. Miasto słynie z niesamowitych plaż i znanych dzielnic, takich jak South Beach, Ocean Drive, Little Havana i pobliskie Everglades.

Top 10 amerykańskich miast, do których przeprowadzają się nowojorczycy:
1. Miami, Floryda.
2. Filadelfii.
3. Stamford, Conn.
4. Atlanta, Ga.
5. Tampa, Floryda.
6. Boston, Mass.
7. Orlando, Floryda.
8. Los Angeles, Kalifornia.
9. Waszyngton D.C.
10. East Stroudsburg, Pa. (Poconos)

MS

Źródło: nbcnewyork.com

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner