New York
36°
Rain Shower
7:06 am5:12 pm EST
7mph
86%
30.2
WedThuFri
41°F
45°F
34°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Owce kameruńskie i osiołek w żywej szopce krakowskiego zoo

25.12.2022

Owce kameruńskie oraz osiołek w oba świąteczne dni potowarzyszą Świętej Rodzinie w żywej szopce w krakowskim zoo. Zwiedzający mogą na miejscu nakarmić marchewką alpaki, lamy i kucyki.

Podobnie jak w poprzednich latach w pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia między godz. 12 a 14 w krakowskim ogrodzie zoologicznym można odwiedzić żywą szopkę. Razem ze Świętą Rodziną na zwiedzających czekają owce kameruńskie i osiołek, udekorowane choinki i kolędy.

ZOO przygotowało również marchewkę, którą można karmić wszystkich mieszkańców Mini-ZOO; alpaki, kózki karłowate, lamy, kozy walizerskie, mundżaki chińskie i kucyki. Można też podglądać silki gołoszyjki, perliczki, feniksy i bażanty eliota. Na wybiegach nie brakuje zwierząt lubiących zimowe klimaty np., koni Przewalskiego, owiec arui, tygrysów i panter śnieżnych.

Oprócz żywej szopki w czasie świąt na terenie ZOO można znaleźć jedną z 40 szopek krakowskich eksponowanych w przestrzeni miejskiej w ramach projektu „Wokół szopki”. Tym razem to wyróżnione w 1991 roku dzieło Stanisława Paczyńskiego.(PAP)

autorka: Julia Kalęba

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY