New York
61°
Rain Shower
6:46 am6:48 pm EDT
16mph
88%
30.13
TueWedThu
61°F
68°F
68°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Świat

Papież: naród ukraiński każdego dnia jest w moim sercu

29.06.2023

Papież Franciszek zapewnił w czwartek, że naród ukraiński każdego dnia jest w jego sercu. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie zachęcał do modlitwy o pokój.

Zwracając się do wiernych przybyłych na plac Świętego Piotra na modlitwę Anioł Pański w uroczystość świętych Piotra i Pawła papież pozdrowił mieszkańców Rzymu, których apostołowie są patronami.

Odnotował następnie kwietne dywany ułożone w alei prowadzącej do Watykanu. Jak zauważył, są one inspirowane tematem pokoju.

„To wskazuje nam, byśmy niestrudzenie modlili się o pokój, zwłaszcza dla narodu ukraińskiego, który każdego dnia jest w moim sercu” – mówił Franciszek.

Papież pozdrowił grupy przybyłe do Watykanu na czwartkową mszę, podczas której rano poświęcił paliusze dla 32 arcybiskupów metropolitów z całego świata, mianowanych w ciągu minionego roku. Był wśród nich metropolita katowicki abp Adrian Galbas.

Franciszek przekazał pozdrowienia dla wiernych z Polski, a także z Chorwacji, Brazylii, Meksyku, Nikaragui, USA i całych Włoch. (PAP)

sw/ ap/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY