New York
75°
Fair
5:46 am8:18 pm EDT
4mph
88%
30.05
FriSatSun
86°F
86°F
88°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Para prezydencka zachęca do udziału w akcji sadzenia drzew

04.10.2023

„Sadzimy”, to tytuł ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew, w której udział wezmą we wtorek prezydent Andrzej Duda wraz małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. „Każde zasadzone drzewo to ochrona klimatu” – przekonuje prezydent zachęcając do udziału w akcji.

Jak poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta, 3 października, we wtorek w Nadleśnictwie Suchedniów w województwie świętokrzyskim Andrzej Duda z Agatą Kornhauser-Dudą wezmą udział w V edycji ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew #sadziMY.

„Każde zasadzone drzewo to ochrona klimatu. Dlatego zapraszamy wszystkich państwa do udziału w tegorocznej akcji +Sadzimy+. 3 października w całej Polsce akcja +Sadzimy+” – powiedział prezydent i Pierwsza Dama.

Kancelaria Prezydenta poinformowała, że każdy może dołączyć do akcji. Na odbiór w nadleśnictwach w całej Polsce czeka milion sadzonek różnych gatunków drzew i krzewów. „Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas. Dbajmy wspólnie o nasze dobro!” – podała KPRP.(PAP)

autor: Mateusz Mikowski

mm/ godl/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner