New York
57°
Cloudy
6:52 am7:11 pm EDT
5mph
69%
29.82
SatSunMon
48°F
63°F
57°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

Paryż – od dzisiaj można kupić pierwsze bilety na igrzyska olimpijskie

15.02.2023

W środę rozpocznie się sprzedaż biletów na igrzyska olimpijskie w Paryżu. W pierwszej fazie część wylosowanych spośród trzech milionów zarejestrowanych osób będzie mogła nabyć od trzech do 30 wejściówek. Zostali poinformowani o tym mailem z 48-godzinnym wyprzedzeniem.

Od zachłanności pierwszych nabywców zależeć będzie, ile osób będzie mogło spróbować szczęścia w kolejnej fazie sprzedaży biletów.

Prawie milion kart wstępu będzie kosztowało 24 euro, co według organizatorów wskazuje na to, że igrzyska mają być powszechne i „dostępne dla wszystkich”. Jednak około połowa z tych biletów już została zakupiona przez państwo, które rozdysponuje je w późniejszym czasie. Dlatego w sprzedaży będzie około 500 tysięcy biletów w tej cenie.

Najwięcej będą kosztować wejściówki na ceremonię otwarcia, która odbędzie się na Sekwanie. Drogie będą również m.in. bilety na finał biegu na 100 metrów w lekkoatletyce czy finał turnieju koszykówki.

Oczekuje się, że sprzedaż kart wstępu przyniesie prawie 1,4 mld euro. Stanowi to jedną trzecią budżetu Komitetu Organizacyjnego igrzysk, który wynosi 4,4 mld euro.

Igrzyska w Paryżu rozpoczną się 26 lipca 2024 roku i potrwają do 11 sierpnia.(PAP)

mg/ cegl/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY