New York
57°
Cloudy
6:31 am5:45 pm EST
15mph
76%
29.61
ThuFriSat
45°F
46°F
50°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Pasażerka linii Delta oskarża przewoźnika o masowy napływ migrantów do Nowego Jorku

19.12.2023

Wściekła pasażerka Delta Airlines oskarżyła linie lotnicze o transportowanie dziesiątek migrantów z Phoenix w Arizonie do Nowego Jorku. Według kobiety jej lot ze stolicy Arizony „wydawał się być lotem migrantów”, którzy zostali chwilę wcześniej wypuszczeni z ośrodków detencyjnych.  

Prawicowa komentatorka Ashley St Clair oskarżyła w mediach społecznościowych linie Delta Airlines o transportowanie nielegalnych imigrantów z Arizony do Nowego Jorku na pokładzie komercyjnych lotów.

„Mój lot Delta z Phoenix wydaje się być lotem migrantów, którzy przekroczyli granicę i są wysyłani do Nowego Jorku. Kiedy zapytałam przedstawiciela Delta, czy to prawda, jego odpowiedź brzmiała: ‘A co to ma za znaczenie, oni też są ludźmi’” – napisała St Clair w serwisie X (dawniej Twitter). „Co się dzieje???? Czy płacą za to podatnicy????” – pytała rozjuszona kobieta.

Nie jest jasne, czy pasażerowie, o których mówiła St Clair byli świeżo przybyłymi do USA nielegalnymi imigrantami, czy „przetworzonymi” w ośrodkach detencyjnych migrantami, czekającymi na rozpatrzenie ich wniosków o azyl. Migranci, którzy złożyli taki wniosek, nie są uważani w świetle prawa za przebywających w USA nielegalnie.

Kontynuując swój wywód St Clair zwróciła uwagę, iż domniemani migranci „nadal mieli ze sobą torby z ośrodka detencyjnego w Phoenix”.

Z prośbą o komentarz z liniami Delta Airlines skontaktowali się dziennikarze Daily Mail.

Arizona doświadcza w ostatnich tygodniach zwiększonego ruchu na granicy z Meksykiem. Na prośbę gubernator Hobbs administracja Bidena zmobilizowała w zeszłym tygodniu 243 żołnierzy Gwardii Narodowej Arizony, którzy funkcjonariuszy Straży Granicznej w sektorze Tucson.

Jeśli twierdzenia St Clair okazałyby się prawdą, sytuacja stanowiłaby konkurencyjny precedens wobec działań republikańskich stanów (głównie Teksasu), które chcąc wywrzeć nacisk na władze federalne zaczęły relokować migrantów z rejonów przygranicznych do tzw. miast-sanktuariów – Nowego Jorku, Chicago, Los Angeles, Filadelfii itd – gdzie rządzą Demokraci. W przypadku Arizony byłoby to nieco dziwne z uwagi na fakt, iż Hobbs jest Demokratką, a poprzedni republikański gubernator Doug Ducey stracił władzę w ubiegłym roku.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY