New York
75°
Clear
5:36 am8:27 pm EDT
6mph
81%
30.17
SunMonTue
91°F
91°F
97°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Polonia

Patriotyzm w sercu od najmłodszych lat

06.05.2023
Najmłodsi uczniowie szkoły w Clark podczas uroczystego apelu z okazji Dnia Polonii ZDJĘCIA: PFK

Z dumą, podniesioną głową i polską flagą w dłoniach uczniowie Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark, NJ, uhonorowali majowe święta.

Joanna Macioszek

Dzień Flagi, Dzień Polonii i Polaków za granicą oraz Święto Konstytucji 3 Maja to wydarzenia, które w szczególny sposób celebrowane są w środowiskach polonijnych, a zwłaszcza w polskich szkołach dokształcających.

Szkoła Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark w New Jersey rozpoczęła przygotowania do świąt majowych uroczystym apelem przed budynkiem fundacji. Uczniowie najpierw odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, a następnie wciągnęli na maszt – właśnie wymienioną na nową – biało-czerwoną flagę.

Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w lekcjach historii, przypominających o symbolach narodowych, o znaczeniu Konstytucji 3 maja a także o tym, jak ważne jest podkreślanie naszej tożsamości narodowej. Został również nakręcony krótki film, w którym uczniowie szkoły w Clark składają wszystkim Polakom życzenia z okazji ich święta. Film można obejrzeć na stronie Polskiej Fundacji Kulturalnej.

Uczniowie ze szkoły Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark wciągają na maszt przed budynkiem fundacji biało-czerwoną flagę

Krzewienie patriotyzmu od najmłodszych lat to obok nauki języka ojczystego jeden z głównych priorytetów szkoły polonijnej PFC w Clark. Dzieci i młodzież czynnie uczestniczą nie tylko w majowych, ale we wszystkich polonijnych wydarzeniach, podkreślając w ten sposób miłość do Polski, którą przykazywać będą kolejnym pokoleniom.

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner