New York
77°
Partly Cloudy
5:41 am8:23 pm EDT
3mph
52%
30.1
SatSunMon
86°F
88°F
86°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

Pies trafił do weterynarza po przedawkowaniu opioidów. “To częstsze, niż się wydaje”

24.08.2022

Kobieta z Kalifornii wyszła ze swoimi psami na spacer. W czasie przechadzki okazało się, że jednemu ze zwierząt coś dolega – miał podwyższoną temperaturę i ciężko oddychał. Okazało się, że to objawy przedawkowania opioidów – podaje Fox News.

Lori Burns spacerowała ze swoimi dwoma psami wzdłuż Ocean Avenue w Santa Monica w zeszłym tygodniu, kiedy zauważyła, że ​​jeden z nich, 15-funtowy psiak o imieniu Chance the Rapper, ciężko oddychał, po czym finalnie upadł.

Kobieta nie zwlekając, ruszyła ze swoim pupilem do weterynarza. „Powiedzieli, że muszą natychmiast ochłodzić jego ciało, podać mu tlen i rozpocząć wlew dożylny. Wtedy spojrzałem na weterynarza i zapytałem: ‘Czy on będzie żył?’, a on powiedział: ‘Naprawdę nie wiem’’” – powiedziała Burns dla KTLA. Okazało się także, że pies oślepł.

Weterynarz powiedział jej, że pies ma gorączkę 106 stopni i jeśli nie będą w stanie obniżyć temperatury, jego narządy zaczną zawodzić, a zwierzę zdechnie. Dodał, że powodem nagłego pogorszenia stanu zdrowia psa, było… przedawkowanie. Zwierzę musiało jakimś sposobem połknąć porcję oksykodonu – opioidu.

Weterynarz powiedział Burns, że psy zmagające się z problemami na skutek przedawkowania opioidów, to przypadek częstszy, niż się wydaje. Zwykle dzieję się tak, gdy zwierzę dostaje się do leków na receptę właściciela. Kobieta stwierdziła, że nikt w jej rodzinie nie zażywa takich leków, więc pies musiał znaleźć butelkę z opioidem w trakcie spaceru.

Objawy u psa ustąpił dzień później. Chance the Rapper mógł udać się ze swoją właścicielką do domu, ale to nie sprawiło, że odzyskał wzrok. Wobec zwierzęcia wykonano jednak dodatkowe badania, w czasie których stwierdzono aktywność w siatkówce, co zdaniem weterynarzy oznacza, że pies nie do końca utracił możliwość widzenia.

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner