New York
46°
Clear
7:08 am5:09 pm EST
5mph
48%
30.34
MonTueWed
50°F
39°F
36°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

Piłkarski mistrz świata Lionel Messi ma wizerunek w… polu kukurydzy

19.01.2023

Mistrz świata, jeden z najlepszych piłkarzy globu Lionel Messi ma swoją podobiznę w… polu kukurydzy. Wykonał go właściciel farmy Maximilliano Soinazze w Los Condores, miejscowości położonej około 110 km od Cordoby, trzeciego co do wielkości miasta Argentyny.

Nasiona kukurydzy były rozsiewane według specjalnie opracowanego algorytmu – tak, by w miejscu przedstawiającym twarz kapitana „Albicelestes” kukurydza rosła gęściej. Wizerunek Messiego widoczny jest z lotu ptaka. Piłkarze z Ameryki Płd. mistrzostwo globu zdobyli w Katarze po raz trzeci w historii i pierwszy od 1986 r., gdy do triumfu poprowadził zespół Diego Maradona.

Kod do siewników, dzięki któremu możliwe było posadzenie roślin w konkretnym miejscu, by stworzyły zaplanowany obraz, stworzył inżynier Carlos Faricelli, kóry zapowiedział, że udostępni go wszystkim rolnikom w Argentynie, którzy będą chcieli „zasadzić” podobiznę Messiego.

W 2020 roku także w polu kukurydzy, ale w USA stworzono wizerunek słynnego pływaka Michaela Phelpsa, najbardziej utytułowanego sportowca w historii nowożytnych igrzysk, który wywalczył 28 krążków olimpijskich, w tym 23 złote. Zastosowano tam jednak inną technikę i pomysł – wycięto według wzoru labirynt alejek na polu kukurydzy o powierzchni 10 akrów.

Wcześniej w tym samym ekologicznym gospodarstwie Schnepf Farms w pobliżu Phoenix w stanie Arizona wykonano podobizny legendarnego boksera Muhammada Alego czy byłego koszykarza Phoenix Suns, jednego z najlepszych rozrywających w historii ligi NBA Kanadyjczyka Steve’a Nasha.(PAP)

olga/ cegl/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY