New York
81°
Clear
5:24 am8:30 pm EDT
1mph
62%
30.21
FriSatSun
91°F
91°F
95°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

Pilot krążącego nad Missisipi samolotu grozi samobójstwem

03.09.2022

Uprowadzony z lotniska samolot od soboty rano krąży nad miastem Tupelo w północnym Missisipi, jak poinformowała policja, która nawiązała kontakt z pilotem ma on zamiar uderzyć samolotem w sklep Walmart. Policja ewakuowała mieszkańców z zagrożonego obszaru.

Samolot zaczął krążyć nad Tupelo w stanie Missisipi około 5 rano lokalnego czasu, poinformowała policja, która nawiązała bezpośredni kontakt z pilotem. „Obywatele proszeni są o omijanie tego obszaru, dopóki sytuacja sie nie wyjaśni”, napisała policja na Facebooku. „Dzięki mobilności tego typu samolotu strefa niebezpieczeństwa jest znacznie większa niż samo Tupelo”.

Policja podejrzewa, że samolot został skradziony i pracuje nad ustaleniem, czy pilot grożący rozbiciem samolotu jest pracownikiem lokalnego lotniska, informuje Associated Press. Wiele agencji federalnych, w tym Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego, jest obecnie zaangażowanych w śledztwo i pracują nad ustaleniem motywu działań pilota, poinformowały władze stanowe.

Organy ścigania poinformowały Northeast Missisipi Daily Journal krótko po 8 rano lokalnego czasu, że samolot opuścił przestrzeń powietrzną wokół Tupelo i poleciał w pobliże fabryki Toyoty w pobliskim Blue Springs. Jego lot jest śledzony w mediach społecznościowych. (PAP)

wr/ tebe/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner