New York
75°
Light Rain
5:36 am8:27 pm EDT
5mph
85%
30.16
SunMonTue
90°F
93°F
97°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

PiS szuka kandydata na prezydenta

14.06.2024

Na rok przed wyborami, w Prawie i Sprawiedliwości ruszyły badania, które mają pomóc wyłonić kandydata na prezydenta; w grze są m.in. Tobiasz Bocheński, czy Waldemar Buda, którzy zdobyli bardzo dobre wyniki w eurowyborach – donosi w piątek „Super Express”.

Poseł PiS Przemysław Czarnek w rozmowie z „SE” podkreśla, że chodzi o wyłonienia kandydata, który będzie mógł zbierać głosy centrum, a jednocześnie nie odrzuci go prawicowy elektorat. „Trwają badania politologiczno-socjologiczne, które by doprowadziły do wyłonienia kandydata. W zależności od sytuacji i okoliczności rozpatrywane są różne osoby. Pracują nad tym specjaliści. Późną jesienią lub wczesną zimą ogłosimy kandydata” – informuje były minister edukacji.

Inny polityk z władz PiS mówi, że pierwsze wnioski wyciągać można na podstawie wyborów do Parlamentu Europejskiego. Jak ocenia, Beata Szydło w zasadzie wypadła z gry po tym jak uzyskała wynik niemal dwa razy gorszy, niż pięć lat temu. „Ze świetnej strony pokazali się za to Tobiasz Bocheński, czy Waldemar Buda” – mówi rozmówca gazety.

Jak podkreśla „SE”, w partii cały czas nie ma decyzji, czy lepiej postawić na silnie umocowanego w partii polityka, jak były premier Mateusz Morawiecki, czy spróbować z mniej rozpoznawalnymi i młodszymi kandydatami jak na przykład Bocheński albo Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.(PAP)

reb/ lm/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner