New York
63°
Fair
6:44 am6:52 pm EDT
15mph
65%
30.24
SunMonTue
66°F
68°F
68°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka
Publicystyka
Warto przeczytać
Turystyka

Planujesz podróż w tym roku i potrzebujesz paszport? Przeczytaj!

26.05.2023

Opóźnienia w składaniu wniosków paszportowych stały się palącą kwestią dla milionów amerykańskich podróżnych, ponieważ Departament Stanu USA zmaga się z gwałtownym wzrostem liczby wniosków.

Z nieoficjalnym początkiem lata tuż za rogiem, ustawodawcy z obu partii domagają się odpowiedzi od agencji w związku z rosnącymi obawami i wysiłkami na rzecz rozwiązania problemu zaległości paszportowych.

Liczba wniosków paszportowych przewyższa poprzednie lata
Departament Stanu USA zmaga się z przytłaczającą liczbą wniosków paszportowych w związku ze zbliżającym się sezonem letnich podróży. Przewiduje się, że liczba wniosków przekroczy zeszłoroczną sumę o oszałamiające 18 procent, osiągając ponad 22 miliony.

Agencja niedawno wydłużyła szacowany czas rozpatrywania wniosków o dwa tygodnie, do około 10-13 tygodni w przypadku rutynowych wniosków i 7-9 tygodni w przypadku wniosków składanych w trybie przyspieszonym.
Dodajmy do tego dwa tygodnie na wysłanie wygasłego paszportu i kolejne dwa tygodnie na otrzymanie nowego, a chętni podróżni powinni spodziewać się czasu oczekiwania do sierpnia, jeśli rozpoczną proces już dziś.

Opóźnienia w przetwarzaniu paszportów są nie tylko uciążliwe dla podróżnych, ale także nakładają na nich obciążenia finansowe. Wielu wnioskodawców jest zmuszonych zapłacić za przyspieszone usługi lub przełożyć swoje podróże z powodu wydłużonego czasu oczekiwania.

MS

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY