New York
54°
Cloudy
6:27 am5:48 pm EDT
12mph
94%
30.08
SunMonTue
63°F
57°F
50°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Pociągi z Nowego Jorku do Jersey stanęły. Po torach biegał byk! [VIDEO]

14.12.2023

W dość niecodziennym incydencie kursowanie pociągu podmiejskiego pomiędzy Newark w stanie New Jersey a Penn Station w Nowym Jorku zakłócił… byk. Potężne zwierzę stanęło na torach w Newark. Niektórzy sądzą, że zdarzenie ma związek z rekordami na Wall Street.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 14 grudnia, na stacji Newark Penn w Newark, w stanie New Jersey. Kursuje tędy pociąg podmiejski z Nowego Jorku, ale tego dnia jeden z przejazdów został nagle przerwany z kompletnie niespodziewanego powodu.

Okazało się, że na torach stanął… ogromny byk! Potężne zwierzę musiało zostać schwytane, zanim przywrócono na trasie normalny ruch. Nagranie z dziwnego incydentu trafiło do serwisu X (dawniej Twitter), po czym nieuchronnie stało się internetowym viralem.

W czasie operacji usunięcia byka z torów New Jersey Transit wezwał pasażerów do omijania stacji Newark Penn i wybierania alternatywnych tras pociągami PATH łączącymi Jersey z Nowym Jorkiem. Pociągi miały finalnie 45-minutowe opóźnienie.

Nie ujawniono, w jaki sposób byk znalazł się na torach ani skąd się tam wziął.

Niektórzy powiązali pojawienie się byka z nowym rekordem na Wall Street. W czwartek indeks Dow Jones osiągnął nowy, historyczny rekord wyceny. Byk jest symbolem hossy na giełdzie.

 Red. JŁ

(Źródło: CNBC)

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY