New York
61°
Cloudy
5:34 am8:10 pm EDT
8mph
83%
29.98
MonTueWed
72°F
81°F
82°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Podczas koncertu w Nowym Jorku doszło do koszmarnego wypadku. 24-letnia Bird do dziś jest sparaliżowana

13.05.2024

24-letnia Bird Piché do dziś pozostaje sparaliżowana po wypadku, do którego doszło podczas kwietniowego koncertu australijskiej kapeli rockowej Trophy Eyes. Lider zespoły w pewnym momencie rzucił się w tłum fanów ze sceny w Mohawk Place w Buffalo. Wówczas Piché doznała poważnego urazu. Występ został wstrzymany i odwołany na dwie minuty po rozpoczęciu.

Wideo z tragicznego wypadku, do którego doszło w Mohawk Place w Buffalo 30 kwietnia, zostało udostępnione m.in. w serwisie Reddit. Widać na nim członka australijskiego zespołu Trophy Eyes Johna Floreani, którzy rzuca się ze sceny na tłum swoich fanów.

Organizator koncertu – Mohawk Place – podkreślił w oświadczeniu dla mediów, że kategorycznie zabrania takich form interakcji z publicznością i że w razie złamania tego zakazu koncert zostaje przerwany – tak jak wydarzyło się w tym wypadku. Dodano, że zespoły są o tej i innych zasadach informowani przed koncertami.

Podczas wykonywania nagłego „skoku” w tłum Floreani najprawdopodobniej uderzył 24-letnią Bird Piché, która doznała poważnego urazu rdzenia kręgowego. Koncert został przerwany na dwie minuty po rozpoczęciu, a na miejscu pojawiła się karetka pogotowia, która zabrała dziewczynę do szpitala. Floreani także udał się po incydencie do szpitala, aby towarzyszyć kobiecie i jej rodzinie.

24-latka przeszła skomplikowaną operację. Dzięki nie może już poruszać m.in. palcami, ale to niestety nie koniec.

„Czeka ją długa rekonwalescencja i będzie potrzebować wszelkiej pomocy, jaką może uzyskać” – powiedziała bliska osoba Piché, która założyła dla niej zbiórkę na GoFundMe.

Do tej pory udało się zebrać ponad 60 tys. dolarów ze 100-tysięcznego celu zbiórki.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner