New York
43°
Showers in the Vicinity
6:22 am5:52 pm EDT
9mph
87%
30.27
WedThuFri
52°F
52°F
55°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Podłożyli ładunek wybuchowy pod domem w Bedford, NY. „To jest ostatnie ostrzeżenie”

15.01.2024

Właściciel firmy z New Jersey został aresztowany za próbę zastraszenia partnera biznesowego poprzez podłożenie improwizowanego ładunku pirotechnicznego w pobliżu jego domu w Bedford w stanie Nowy Jork. Materiał wybuchowy został skonstruowane w warunkach domowych.

Do zdarzenia doszło w czwartek rano przy jednym z domów w Bedford w stanie Nowy Jork. Na podjeździe domu ofiary znaleziono pudełko, które przetrwało eksplozję o małej sile. Wewnątrz znaleziono urządzenie z zapisanym adresem Damjana Stanivukovica z Closter w stanie New Jersey.

Stanivukovic był partnerem biznesowym właściciela domu, przed którym doszło do wybuchu. Biznesmen z pomocą jeszcze jednej osoby chciał prawdopodobnie zastraszyć ofiarę.

Badający miejsce zdarzenia policyjni śledczy skontaktowali się z FBI. Niedługo później agenci federalni wpadli do rezydencji Stanivukovica w Closter, gdzie znaleźli poradnik samodzielnego konstruowania fajerwerków i ładunków wybuchowych, pt. „Make Fireworks and Explosive at Home”.

Śledczy dowiedzieli się, że tuż przed wybuchem ofiara otrzymała SMS o treści: „To jest twoje ostatnie ostrzeżenie”. Po kilku sekundach urządzenie zostało zdetonowane na jego podjeździe.

Podejrzany oraz ofiara są zaangażowani w długotrwały proces sądowy.

W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Odnotowano jedynie drobne szkody materialne.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY