New York
73°
Mostly Cloudy
5:34 am8:10 pm EDT
6mph
55%
29.96
MonTueWed
72°F
81°F
82°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Publicystyka
Kultura

„Podwójna” premiera – Taylor Swift zaskakuje fanów

20.04.2024

„Była dla mnie jak koło ratunkowe” – mówi Taylor Swift o swojej nowej płycie. Album „The Tortured Poets Department” amerykańskiej piosenkarki ukazał się w piątek. Dwie godziny po premierze do sieci trafiła także rozszerzona wersja płyty.

Dwa lata od „Midnights”, nagrodzonej Grammy poprzedniej płyty w dorobku amerykańskiej gwiazdy pop, do sklepów trafia kolejny album Taylor Swift. „The Tortured Poets Department” to już 11. studyjna praca w dyskografii piosenkarki. Gościnnie wystąpili na nim raper Post Malone (w piosence „Fortnight”) i angielska grupa indie-rockowa Florence and the Machine (utwór „Florida!!!”).

O nowej płycie Swift poinformowała fanów w lutym, w trakcie gali nagród Grammy, podczas której odebrała dwie statuetki. W sieci opublikowano wówczas także czarno-białą okładkę albumu. „Potrzebowałam tej płyty, potrzebowałam ją nagrać. Była dla mnie jak koło ratunkowe. Przypomniała jak ważne jest dla mnie pisanie piosenek w ciężkich chwilach” – zwracała się do fanów podczas koncertu w Melbourne – „Nigdy nie było mi bardziej potrzebne niż przy +Tortured Poets+”. Podczas koncertu w Tokyo dodała natomiast: „pracowałam nad nią przez dwa lata. Pracowałam nad nią w trakcie amerykańskiej trasy, a kiedy uznałam, że jest dostatecznie dobra, by wam ją pokazać, skończyłam. Cieszę się, że wkrótce doświadczymy jej wspólnie”.

Dwie godziny po oficjalnej premierze Swift zaskoczyła fanów – do serwisów cyfrowych trafiła rozszerzona wersja płyty pt. „The Tortured Poets Department: The Anthology”. „Napisałam tak wiele udręczonej poezji przez ostatnie dwa lata i chciałam się nią z wami podzielić, więc przed wami druga część albumu. 15 dodatkowych utworów” – napisała w mediach społecznościowych.

W sierpniu piosenkarka wystąpi w Warszawie. 1, 2 i 3 sierpnia Taylor Swift zaśpiewa na Stadionie PGE Narodowym w ramach The Eras Tour. Gościem specjalnym podczas koncertów będzie zespół Paramore. (PAP)

pj/ aszw/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner