New York
75°
Partly Cloudy
5:36 am8:27 pm EDT
5mph
81%
30.16
SunMonTue
90°F
93°F
97°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport
Publicystyka
Opinie i Analizy

Polacy podzieleni w ocenie selekcjonera kadry na mundialu

21.12.2022

Polacy są podzieleni w ocenie selekcjonera kadry na mundialu – wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie „Rzeczpospolitej”. Odsetek zwolenników i przeciwników dymisji Czesława Michniewicza jest niemal równy.

Według sondażu IBRiS wykonanego na zlecenie „Rz”, 44,2 proc. badanych uważa, że Czesław Michniewicz powinien stracić stanowisko selekcjonera, 45,3 proc. uważa, że nie, a 10,5 proc. nie ma zdania.

Wśród zwolenników rządzącej koalicji 35 proc. respondentów oczekuje, że Michniewicz straci stanowisko, 61 proc. woli, by je zachował, a 5 proc. nie ma zdania. Wyborcy opozycji są podzieleni: 42 proc. opowiada się za odejściem trenera, 44 proc. jest temu przeciwna, a 14 proc. nie wie, którą opcję wskazać. Najbardziej surowo oceniają selekcjonera niezdecydowani: 62 proc. uważa, że powinna nastąpić dymisja, 20 proc., że Michniewicz nie musi żegnać się z funkcją, a 18 proc. nie ma zdania.(PAP)

Prezydent Zełenski: jestem w Waszyngtonie, by podziękować USA za wsparcie

Jestem dzisiaj w Waszyngtonie, by podziękować amerykańskiemu narodowi, prezydentowi i Kongresowi za tak potrzebne wsparcie; przyjechałem tutaj także po to, by kontynuować współpracę z USA w celu przybliżenia naszego zwycięstwa – oznajmił ukraiński przywódca Wołodymyr Zełenski, który w środę wieczorem rozpoczął wizytę w Stanach Zjednoczonych.

„W przyszłym roku musimy zwrócić ukraińską flagę i wolność całej naszej ziemi, wszystkim naszym ludziom” – zadeklarował Zełenski. Zapowiedział również, że przeprowadzi w Waszyngtonie „serię negocjacji w celu wzmocnienia odporności i zdolności obronnych Ukrainy”.

Zełenski dotarł do stolicy USA na pokładzie amerykańskiego samolotu wojskowego, który wyleciał z Polski. Kolumna pojazdów ukraińskiej delegacji jest już pod Białym Domem, gdzie o godz. 20 czasu polskiego Zełenski zostanie oficjalnie powitany przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena.

Na godz. 22.30 planowana jest wspólna konferencja prasowa obu przywódców, zaś o godz. 1.30 w nocy ze środy na czwartek Zełenski ma wygłosić przemówienie podczas specjalnej połączonej sesji obu izb Kongresu USA. (PAP)

szm/ ap/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner