New York
48°
Clear
6:56 am4:30 pm EST
7mph
51%
29.91
MonTueWed
52°F
48°F
61°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

Policja kalifornijska złapała mężczyznę z bronią w ręku podejrzanego o seryjne morderstwa

16.10.2022

Policja kalifornijska zatrzymała czarnoskórego mężczyznę, podejrzanego o serię zabójstw w Stockton i jedno w Oakland; podziękowała społeczności za informacje, prowadzące do aresztowania – podała w niedzielę lokalna telewizja KCRA.

43-letni Wesley Brownlee został pochwycony w trakcie sobotniej obławy. Może stanąć pod zarzutami zamordowania sześciu mężczyzn. „Nasz zespół śledził tę osobę, gdy prowadziła samochód. Obserwowaliśmy jego zachowanie i ustaliliśmy, że dokonywał zabójstw wczesnym rankiem” – wyjaśnił szef policji w Stockton Stanley McFadden.

Większość śmiercionośnych strzelanin miała miejsce w promieniu około 7 kilometrów. Jedyną znaną osobą, która uniknęła śmierci była 46-letnia czarnoskóra kobieta. Próbowała się bronić i przeżyła chociaż kilkakrotnie ją postrzelił.

Według policji Brownlee jest jedynym obecnie podejrzanym o morderstwa. Trwają badania mające ustalić, czy używał znalezionej w sobotę broni w wszystkich strzelaninach. Wcześniej w Kalifornii i Arizonie był zatrzymany za wykroczenia, związane m.in. z narkotykami i naruszeniem przepisów drogowych.

Jesteśmy silniejsi, kiedy razem stajemy w obliczu wyzwania lub zagrożenia dla bezpieczeństwa Kalifornijczyków. Dzięki naszym wspólnym działaniom, mieszkańcy Stockton i społeczności Kalifornii mogą czuć się komfortowo wiedząc, że podejrzany jest teraz w areszcie” – ocenił prokurator generalny stanu Rob Bonta.

Brownlee ma stanąć przed sądem w najbliższy wtorek.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY